Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > 24 siatkarki stawią się na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec

24 siatkarki stawią się na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec

fot. archiwum

Giovanni Guidetti powołał 24 zawodniczki na pierwsze w tym roku zgrupowanie siatkarskiej reprezentacji Niemiec. Od 30 maja do 5 czerwca w Heidelbergu Niemki przygotowywać się będą do sezonu, który zaczną udziałem w turnieju w Montreux.

Giovanni Guidetti, który właśnie zakończył sezon jako trener klubowy Vakifbanku Stambuł, zajmując drugie miejsce w lidze tureckiej, rozpoczął już swoje obowiązki jako selekcjoner żeńskiej reprezentacji Niemiec. Włoski szkoleniowiec powołał 24 zawodniczki na pierwsze zgrupowanie w Heidelbergu. Wśród powołanych przez Guidettiego siatkarek jest 18 zawodniczek na co dzień grających w Bundeslidze i 6 z lig zagranicznych. – Kadra składa się głownie z zawodniczek, które w ubiegłym roku walczyły w Grand Prix i Pucharze Świata. Dołączyło kilka młodych, wyróżniających się swoją grą w Bundeslidze zawodniczek – mówi Giovanni Guidetti. – Nasz sezon będzie dość krótki, dlatego też podczas tego tygodnia w Heidelbergu muszę podjąć decyzję, które siatkarki będą uczestniczyć w przygotowaniach do World Grand Prix.

Prosto ze zgrupowania Niemki udadzą się do Montreux, gdzie zagrają w grupie z Chinami, Peru i USA. Po turnieju niemieccy kibice będą mogli zobaczyć swoje siatkarki w Münster (14 czerwca), Berlinie (16 czerwca) i Bremie (19 czerwca) w trójmeczu z reprezentacją Japonii. Najważniejszymi turniejami dla reprezentacji Niemiec będą jednak Grand Prix (5-29 sierpnia) oraz mistrzostwa Europy we Włoszech i Serbii (25.09-02.10), po których mogą poprawić swoją pozycję w rankingu FIVB i zwiększyć swoje szanse na kwalifikacje do igrzysk olimpijskich.

Na zgrupowanie powołania dostały:Heike Beier (Piacenza/ITA), Christiane Fürst (Fenerbahce/TUR), Kathleen Weiß (Igtisadchi Baku/AZE), Anne Matthes (Matera/ITA), Corina Ssuschke (Prostejov/CZE), Margareta Kozuch (Zariecze Odińcowo/RUS), Janine Völker, Lisa Thomsen, Denise Hanke, Nadja Schaus, Berit Kauffeldt, Anja Brandt (Schweriner SC), Lenka Dürr, Lena Möllers, Sarah Petrausch (Rote Raben Vilsbiburg), Pia-Sabrina Walkenhorst, Mareen Apitz, Kerstin Tzscherlich, Saskia Hippe (Dresdner SC), Claudia Steger (VfB Suhl), Patricia Grohmann (SC Potsdam), Maren Brinker (Smart Allianz Stuttgart), Kathy Radzuweit (VT Aurubis Hamburg), Regina Burchardt (1. VC Wiesbaden)

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved