Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Waldemar Kawka: Dziś bardziej my przegraliśmy, niż Sopot wygrał

Waldemar Kawka: Dziś bardziej my przegraliśmy, niż Sopot wygrał

fot. archiwum

W drugim spotkaniu półfinałowym play-off PlusLigi Kobiet, Atom Trefl Sopot po zaciętym meczu pokonał 3:1 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. - Dziś bardziej my przeraliśmy, niż Sopot wygrał - mówił na pomeczowej konferencji trener Waldemar Kawka.

Joanna Staniucha-Szczurek (kapitan Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej): Gratuluję zespołowi z Sopotu wygranej. Myślę, że dzisiejszy mecz również mógł się podobać kibicom, ale role się trochę odwróciły. Dziś Trefl zagrał dobrze zagrywką, my trochę słabiej, a sądzę, że to był klucz do sukcesu. Niemniej gdyby ktoś przed tymi meczami powiedział mi, ze odniesiemy tu takie rezultaty, brałabym to w ciemno. Jesteśmy dobrej myśli, wracamy do siebie. Myślę, że kibice dopiszą i niesione ich dopingiem postaramy się sprawić niespodziankę.

Dorota Świeniewicz (kapitan Atomu Trefla Sopot): W imieniu zespołu dziękuję za gratulacje. Dla nas był to oczywiście bardzo ważny mecz po wczorajszej porażce w złym stylu. Pokazałyśmy charakter i udowodniłyśmy, że nie znalazłyśmy się w tym miejscu przez przypadek. Chciałabym jeszcze wyjaśnić w kontekście doniesień w mediach, ze nie ciąży na nas presja, nie jesteśmy zbyt nerwowe. My już osiągnęłyśmy swój cel, teraz nie mamy nic do stracenia. Możemy jedynie zyskać.

Waldemar Kawka (trener Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej): Oczywiście gratuluję zespołowi z Sopotu wygranej w podobnym stosunku jak nasze wczorajsze zwycięstwo. Myślę, że dziś bardziej my przegraliśmy, niż Sopot wygrał. W końcówkach trzech setów popełnialiśmy mnóstwo błędów. Mieliśmy dwie luki w składzie i możemy żałować, że nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Zespół z Sopotu zagrał lepiej, ale te błędy w końcówkach zadecydowały o tym, że przegraliśmy dzisiejsze spotkanie.Alessandro Chiappini (trener Atomu Trefla Sopot): Dziękuję za gratulacje. Dzisiejszy mecz miał podobny przebieg, ponieważ oba zespoły są zbliżone poziomem. Niektóre zawodniczki w naszym zespole wykorzystały swój potencjał w zagrywce. Dużo lepiej, niż wczoraj, zagraliśmy blokiem, z czego można było wyprowadzić więcej akcji. Sądzę, że sprawa awansu dalej jest otwarta, wszystko może się wydarzyć właśnie ze względu na podobny poziom obu zespołów.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved