Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > VfB Friedrichshafen jak Skra – po raz siódmy na tronie

VfB Friedrichshafen jak Skra – po raz siódmy na tronie

Po trwającym niespełna 97 minut pojedynku poznaliśmy w ubiegłą sobotę nowego mistrza Niemiec, którym po raz siódmy z rzędu został zespół VfB Friedrichshafen. W rywalizacji do trzech zwycięstw podopieczni Steliana Moculescu pokonali SCC Berlin.

Po 97 minutach gry stało się jasne: obrońcy tytułu VfB Friedrichshafen pokonali w swojej hali 3:1 (25:14, 25:19, 23:25, 25:22) SCC Berlin i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w lidze. Pierwszy pojedynek finałowy w Friedrichshafener ZF Arena trwał 110 minut natomiast w drugim, najbardziej wyrównanym pojedynku zespół SCC Berlin musiał po 122 minutach uznać wyższość rywali i pogodzić się z porażką na własnym terenie.

Thorsten Endres, prezes DVL, który uczestniczył w ceremonii dekoracji mistrzów jako gość honorowy nie szczędził pochwał w kierunku zwycięzców. – VfB Friedrichshafen udaje się zachować zimną krew w decydujących momentach. Ich rekord w dwunastu zdobytych tytułach jest absolutnie wyjątkowy . Sobotnia wygrana zagwarantowała ekipie z Friedrichshafen udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, w której od lat odgrywa ważną rolę – czego ukoronowaniem było zwycięstwo w tej imprezie w 2007 roku.

Pierwszy tytuł mistrzowski VfB Friedrichshafen wywalczyło w sezonie 1997/1998. Drużyna prowadzona przez Steliana Moculescu pięciokrotnie rywalizowała w decydującej fazie play-off o mistrzostwo z zespołem SCC Berlin i tylko raz musiała uznać wyższość rywali – w sezonie 2003/2004. Warto wspomnieć, iż wtedy to SCC Berlin zdobył swój ostatni tytuł mistrzowski. – Graliśmy ponad cztery godziny przeciwko VFB, ale w przeciągu mniej niż trzech minut potrafiliśmy zaprzepaścić szansę w obydwu spotkaniach – komentował stan rywalizacji play-off po dwóch meczach menadżer SCC Berlin Kaweh Niroomand. Zawodnicy ze stolicy Niemiec mogą pocieszyć się faktem iż zagwarantowali sobie udział w przyszłorocznej edycji Challenge Cup, podobnie jak evivo Düren. Zdobywca pucharu Niemiec Generali Haching będzie natomiast w przyszłym sezonie walczył w Pucharze CEV.