Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Młoda Skra wygrała Memoriał Wiesława Gawłowskiego

Młoda Skra wygrała Memoriał Wiesława Gawłowskiego

fot. archiwum

Drużyna Młodej Ligi PGE Skry Bełchatów wygrała w niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim Memoriał Wiesława Gawłowskiego. Zespół ten wyprzedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale oraz II-ligową Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Memoriał jedengo z najwybitniejszych polskich siatkarzy w historii jest jednym z punktów programu Gali "Siatkarskie Asy", która odbywa się w Tomaszowie Mazowieckim i Spale od 7 do 13 maja.

Piątek będzie kulminacyjnym dniem Gali. Tego dnia rozegrany zostanie mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją Polski mężczyzn i wychowankami SMS Spała, wśród których jest wielu byłych oraz obecnych kadrowiczów.

Wiesław Stanisław Gawłowski (ur. 19 maja 1950 w Tomaszowie Mazowieckim, zm. 14 listopada 2000) – ps. "Mały" (miał tylko 180 cm wzrostu) lub "Gaweł", siatkarz, trener, mistrz świata z Meksyku i mistrz olimpijski z Montrealu, w reprezentacji narodowej rozegrał 366 spotkań (1969-1980), co do niedawna było rekordem w polskiej siatkówce. Zginął w wypadku samochodowym na trasie z Budzanowa do Białołęki koło Płocka, 14 listopada 2000 r.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved