Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mistrzostwa świata pod Wawelem?

Mistrzostwa świata pod Wawelem?

fot. archiwum

Przybywa kolejny kandydat do organizacji mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. Do walki o organizację meczów jednej z grup włączył się Kraków. Pod Wawelem ruszyła bowiem budowa nowej hali. Budowa nowych obiektów trwa także w innych miastach.

Polskich kibiców siatkówki czeka wiele emocji w najbliższych latach. W 2013 wraz z Danią zorganizujemy mistrzostwa Europy, a na plażach walczyć będą najlepsze pary w ramach mistrzostw świata. Rok później na polskich halach zobaczymy najlepsze drużyny świata, które walczyć będą o tytuł najlepszej ekipy globu.

Chętnych do organizacji mistrzostw świata w siatkówce halowej mężczyzn nie brakuje. Do turnieju pozostały dwa lata, a kandydatów wciąż przybywa. Już wcześniej wspominano, że Kraków starać będzie się dołączyć do tego grona, jednak na przeszkodzie stał brak odpowiedniej hali. Niedawno ruszyła budowa obiektu, który ma spełniać wymogi PZPS. Prezes polskiego związku potwierdza, że prowadzone są rozmowy z władzami Grodu Kraka odnośnie organizacji mistrzostw świata. – Prowadzimy z Krakowem bardzo poważne rozmowy. Jesteśmy dogadani z prezydentem miasta. Teraz wszystko jest uzależnione tylko od wybudowania hali. Jeżeli stanie ona przed mistrzostwami świata, to zawitają one pod Wawel – stwierdził Przedpełski.

Mistrzostwa Europy najprawdopodobniej gościć będzie Szczecin, w którym trwa już budowa hali. Na początku roku wykonawca zwrócił się z prośbą o zmianę terminu oddania hali. Co ciekawe, tym razem nie chodziło o przedłużenie okresu ale o … skrócenie go. Hala ma bowiem powstać wcześniej niż to zakładano.źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved