Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Martyna Kozińska: Wyniki sparingów napawają optymizmem

Martyna Kozińska: Wyniki sparingów napawają optymizmem

fot. archiwum

Przez dziesięć dni młodzieżowa reprezentacja Polski przebywała na obozie przygotowawczym w Turcji.  O tym, jak było w Turcji, rozmawiamy z Martyną Kozińską, która w parze od tego sezonu występować będzie z Agatą Oleksy.

Maciej Nowocień: Jak samopoczucie po obozie w Turcji?

Martyna Kozińska:Jesteśmy w pełni zrelaksowane, wypoczęte i muśnięte słońcem (śmiech).

Nad czym przede wszystkim skupiłyście się podczas treningów?Sporo musiałyśmy popracować nad przyjęciem i wystawą, ponieważ z tymi elementami mamy największe problemy. Ze względu na zmienne warunki atmosferyczne, jakimi obdarzyła nas Turcja, miałyśmy możliwość dopracowania kluczowych elementów naszej gry przy mocnym wietrze, ostrym słońcu, czy nawet w deszczu. Kolejnym ważnym elementem, na którym skupiłyśmy się, była współpraca bloku z obroną.

Jak dokładnie wyglądały te treningi?

Przed śniadaniem każda z nas indywidualnie udawała się na rozruch na plaży. Z kolei pierwszy trening odbywał się zazwyczaj w odstępie dwóch godzin od śniadania. Od godziny 12 do 15 miałyśmy czas dla siebie, między innymi na obiad. Następnie miałyśmy drugi trening, kolację i odpoczywałyśmy przed kolejnym dniem obozu. Zajęcia odbywały się też w różnych godzinach ze względu na równolegle rozgrywany turniej amatorski.

Udało wam się również posparować z parami z zagranicy…

Rozegrałyśmy kilka spotkań z Niemkami i Holenderkami. Wyniki napawają optymizmem. Gra w większości była wyrównana i jeżeli już przegrywałyśmy, to w dobrym stylu po walce. Co prawda, nasza postawa w pierwszych sparingach po przyjeździe pozostawiała wiele do życzenia, ale kiedy już się zaaklimatyzowałyśmy, gra wyglądała o niebo lepiej.

Czyli forma przed sezonem rośnie?

Naszą formę oceniają trenerzy, bowiem oni mają odpowiedni punkt odniesienia, który ciężko jest nam, zawodniczkom, zauważyć. Jeżeli miałabym oceniać, na jakim etapie przygotowań do sezonu aktualnie jestem, to mogę powiedzieć, że fizycznie wygląda to nieźle. Potrzebuję jednak jeszcze przygotowania mentalnego i nabrania pewności w grze.

* Rozmawiał Maciej Nowocień

 

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved