Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło: W finale ważna będzie dyspozycja dnia

Łukasz Żygadło: W finale ważna będzie dyspozycja dnia

fot. archiwum

- Radość z awansu do finału oczywiście była, dlatego, że w fazie półfinałowej walka jaką zaprezentowały cztery zespoły była ciekawa i stojąca na wysokim poziomie - powiedział rozgrywający Itas Diatec Trentino Łukasz Żygadło.

Nie można się za długo cieszyć, bo wiadomo, co przed nami i ważne, aby tę meczową koncentrację utrzymać jeszcze przez tydzień. Na przestrzeni ostatnich sezonów były oczywiście mecze zacięte na tym etapie rozgrywek Serie A, ale nie było dwóch półfinałów, które zakończyły się w pięciu meczach – dodaje Łukasz Żygadło.

Finał we włoskiej Serie A od dwóch sezonów zmienił zasady. O złocie decyduje jedno starcie na boisku neutralnym. W ubiegłym sezonie najważniejszy mecz sezonu miał takich samych aktorów siatkarskiego rzemiosła. Itas Diatec Trentino z Bre Banca Lannutti Cuneo. Mistrzowskiego tytułu broni Cuneo, ale Itas ma ogromny apetyt na pokonanie rywala.

Nie ma co gdybać, czy wolelibyśmy w finale grać z Cuneo czy Maceratą, to jest tylko jeden pojedynek i tak naprawdę nie ważne kto stoi po drugiej stronie, to nie ma znaczenia. Jak były rozgrywki prowadzone do trzech wygranych, wtedy rywal może miał nieco większe znaczenie. Jednak finał to jest finał, spotykają się najlepsze ekipy, ważna będzie dyspozycja dnia, odpowiednie nastawienie i walka od pierwszej piłki do ostatniej, nie ma innej recepty – mówi rozgrywający powołany w tym sezonie do reprezentacji Polski.Więcej w serwisie plusliga.pl

 

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved