Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Luana de Paula: Musimy zachować „zimne głowy”

Luana de Paula: Musimy zachować „zimne głowy”

fot. archiwum

- Naszym problemem może okazać się psychika, ale gorąco wierzę, że to przezwyciężymy i będziemy w stanie rozegrać świetny mecz i wygrać - mówi brazylijska zawodniczka Budowlanych Łódź, Luana De Paula, przed drugim meczem z Centrostalem.

Trudno uwierzyć, że jedna drużyna może mieć tyle problemów co wy. Jak radzicie sobie z tak ogromną liczbą kontuzji w zespole?

Luana Vanessa de Paula:Myślę, że dla nas ważne jest teraz przełamanie się, by móc dalej grać. To kwestia honoru nie tylko dla nas samych, ale także dla ludzi którzy przychodzą nas oglądać, naszej publiczności, naszych fanów. Uważam, że to co możemy przynajmniej zrobić, to całkowite poświęcenie się, które nigdy nie stanowiło dla nas problemu.

Jakiś czas temu trener Niemczyk zaskoczyła nas, przesuwając cię ze środka na skrzydło. Czy ty też byłaś zaskoczona tą zmianą?Nie była to dla mnie wielka niespodzianka, ale jednocześnie miałam wrażenie, że trener pokłada we mnie zbyt wielkie zaufanie. Niemniej jednak, bardzo mi to pomogło, jeśli chodzi o moją psychikę. Na nowej pozycji rozegrałam kilka dobrych meczów. Wydaje mi się, że przerosłam oczekiwania wszystkich. Wspaniale jest wiedzieć, że ma się trenera, który tak ci ufa.

Na środku na pewno czujesz się jednak lepiej, prawda?

Rzeczywiście, grając na środku czuję się znacznie bardziej komfortowo, ale emocje, jakie towarzyszą mi przy zdobywaniu punktów z pozycji skrzydłowej, są wręcz nie do opisania.

Cały wywiad Justyny Niedbały w serwisie plusliga-kobiet.pl

źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved