Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Berenika Okuniewska w nowej roli

Berenika Okuniewska w nowej roli

fot. archiwum

Siatkarki BKSu Bielsko-Biała po nie najlepszej rundzie zasadniczej powracają do walki o mistrzostwo Polski. Zadania nie mają jednak łatwego, bowiem podstawowe siatkarki zmagają się z kontuzjami. W efekcie tego mogliśmy zobaczyć Berenikę Okuniewską w nowej roli.

W konfrontacji z Muszynianką siatkarki BKSu przystąpiły w osłabionym składzie. Zabrakło bowiem Anny Werblińskiej i Karoliny Ciaszkiewicz, które wciąż leczą kontuzje. W konsekwencji tego trener Mariusz Wiktorowicz zmuszony był „łatać" dziury i na skrzydle zobaczyć mogliśmy Berenikę Okuniewską. Zawodniczka zaprezentowała się z dobrej strony, jednak nie jest do końca zadowolona ze swojej dyspozycji. – Pomogłam drużynie, ale nie grałam na miarę możliwości – przyznała Okuniewska, jednocześnie zapowiadając, że zamierza pracować nad swoją dyspozycją w przyjęciu.

Z postawy swojej podopiecznej zadowolony był jednak szkoleniowiec, który nie wyklucza, że od przyszłego sezonu będziemy mogli oglądać Okuniewską w nowej roli. – To byłoby bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyby od początku grała na przyjęciu z atakiem – przyznał Wiktorowicz.

Uznania dla zawodniczki nie krył Ireneusz Mazur. Po tych dwóch meczach mogę powiedzieć, że Berenika Okuniewska powinna dostać medal za umiejętności i odwagę występów na różnych pozycjach. Przecież jest to nominalna środkowa, ale pamiętamy też mecz z Atomem w rundzie zasadniczej, gdzie zagrała na ataku i jako jedna z nielicznych zawodniczek trzymała wysoki poziom i stanowiła ogromne zagrożenie dla Trefla – przyznał Mazur.Według byłego szkoleniowca reprezentacji Polski, kwestia awansu do finału PlusLigi Kobiet pozostaje otwarta. – Niech moje koleżanki odpoczywają, a wrócą wypoczęte na finał – przyznała pełna optymizmu Okuniewska.

źródło: inf. własna, siatka.sport24.pl, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved