Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siedem polskich par zagra w Mysłowicach

Siedem polskich par zagra w Mysłowicach

fot. archiwum

Już 17 maja pierwsze mecze w ramach country quota zostaną rozegrane przed turniejem głównym World Tour w Mysłowicach. Dzień później w kwalifikacjach wezmą udział cztery polskie pary. W turnieju głównym zagwarantowany występ mają trzy polskie duety.

Pierwszym etapem zmagań podczas FIVB Beach Volleyball SWATCH WORLD TOUR Mysłowice Open 2011 będzie runda country quota. W tych „krajowych eliminacjach", które rozegrane zostaną 17 maja udział wezmą duety z najliczniej reprezentowanych państw: Brazylii, Czech, Niemiec, Włoch oraz Holandii.

Mimo iż będzie to zaledwie przedsmak wrażeń, jakie czekają kibiców w kolejnych dniach turnieju, emocji z pewnością nie zabraknie. Zadbają o to zawodniczki, których nazwiska powiedzą kibicom siatkówki plażowej całkiem sporo. Wystarczy bowiem wspomnieć o brazylijskiej parze Maria Clara/ Carol, aby zyskać pewność, że mecze country quota zapowiadają się niezwykle ciekawie.

Dzień później, 18 maja, turniej wejdzie w fazę kwalifikacji. Na tym etapie wśród par, walczących o awans do turnieju głównego zobaczymy już polskie siatkarki. W kwalifikacjach udział wezmą pary: Kołosińska/Brzostek, Pilarek/Gancarczyk, Kociołek/Baran, Oleksy/Kozińska.W kwalifikacjach zmierzy się w sumie 70 par. Oprócz biało-czerwonych 18 maja na boiskach ośrodka Słupna zobaczymy m.in. Amerykanki Hochevar/ Walsh.

Po kwalifikacjach, 19 maja rozpocznie się turniej główny. W tej chwili pewny udział (bez konieczności rozgrywania meczów kwalifikacyjnych) mają w nim 24 pary. Na liście zespołów, zaczynających Mysłowice Open od turnieju głównego zobaczyć możemy polskie duety: Urban/Sowała, Wiatr/Wardak oraz Paszek/Bekier.

źródło: worldtour.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved