Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mirosław Szczukiewicz: Wyższe cele na przyszły sezon

Mirosław Szczukiewicz: Wyższe cele na przyszły sezon

fot. archiwum

- Zapłaciliśmy frycowe jako beniaminek, popełniliśmy też kilka błędów, których już nie chcemy popełnić w przyszłym sezonie - mówi prezes Farta, Mirosław Szczukiewicz. Do utrzymania brakuje jeszcze jednej wygranej, ale kielczanie już myślą o wzmocnieniach.

Nie dopuszcza pan myśli, że coś może się jeszcze stać w barażach?

Mirosław Szczukiewicz: To tylko sport i oczywiście wszystko może się zdarzyć, ale już po wygranych meczach z Wieluniem miałem dłuższą rozmowę z trenerem Grzegorzem Wagnerem. Nakreśliliśmy pewną wizję i strategię działania na najbliższy sezon. I w tych planach są znacznie wyższe cele niż te, które mieliśmy w tym sezonie. Nie interesuje nas już walka o utrzymanie. Te mecze z Wieluniem z punktu widzenia sportowego nie były interesujące i dla mnie, i dla kibiców. Nie chcę, by drużyna męczyła się tak kolejny raz. Prowadzimy rozmowy, mamy już postanowienia co do składu i tego, co chcemy zrobić, by kolejny rok był dla Farta znacznie lepszy, niż obecny.

Ambitniejsze cele wiążą się pewnie z większym budżetem klubu.No tak, dlatego szukam pomocy, gdyż sam nie dam rady tych planów zrealizować. W tym sezonie budżet klubu zamknie się kwotą ponad czterech milionów złotych. Musi być powiększony przynajmniej o milion, a gdyby udało się zgromadzić taki sięgający sześciu milionów, to jestem przekonany, że stworzylibyśmy w Kielcach zespół walczący o medale. Chciałbym nawet przy okazji tej rozmowy zwrócić się z apelem do tych, którzy byliby w stanie weprzeć nasz klub, dla dobra rozwoju siatkówki w Kielcach. Mocne wsparcie może wiązać się nawet z wejściem do nazwy klubu. Dla mnie najważniejsze jest to, by kielecka siatkówka szła do przodu.

Rozmawiacie z nowymi zawodnikami, którzy będą wzmocnieniem zespołu na miarę – jak pan powiedział – ambitnych planów?

Tak. I między innymi na ich pozyskanie potrzebny jest większy budżet. Część zawodników odejdzie z Farta, inni przyjdą. Nie chcę teraz mówić o konkretnych nazwiskach, gdyż trwają jeszcze baraże. Nie chcemy też gruntownego przebudowania zespołu, ale na pewno zmiany są konieczne. Powiem tylko, że poszła już fama w siatkarskim światku, że Fart jest dobrze zorganizowanym klubem i z pozyskaniem dobrych zawodników nie powinniśmy mieć kłopotów. W tym sezonie byliśmy beniaminkiem, więc rok temu takie rozmowy były trudniejsze.

Cały wywiad Sławomira Stachury w serwisie echodnia.eu

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved