Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mecze Polaków w Lidze Światowej tylko w Polsacie Sport

Mecze Polaków w Lidze Światowej tylko w Polsacie Sport

fot. archiwum

Mecze Polaków w Lidze Światowej będzie można obejrzeć tylko w tematycznym Polsacie Sport. Powody są dwa: coraz mniej kibiców przed telewizorami oraz brak gwiazd, które odmówiły gry. PZPS ma problem, bowiem umowa ze sponsorami zakłada coś innego.

Informacje sport.pl potwierdza Marian Kmita, szef sportu w stacji Zygmunta Solorza. Przypomina, że już w zeszłym roku fazę grupową Ligi Światowej ówczesny selekcjoner Daniel Castellani potraktował ulgowo, przez co ekskluzywny dotąd towar stracił na wartości.

Nowy trener kadry Andrea Anastasi zapewniał, że dla niego ważne będą wszystkie rozgrywki, w których bierze udział reprezentacja. Tyle że kilku kluczowych zawodników odmówiło występów w pierwszej części sezonu – m.in. Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski i Daniel Pliński.Słabsze niż zwykle są również oglądalności siatkówki – mówi "Gazecie" i Sport.pl Kmita, podając to za drugi powód wycofania siatkarzy z głównego kanału. Dyscyplinie zaszkodził m.in. rozszerzony o dodatkową rundę system rozgrywek ligowych. Kibice narzekali, że ligowe hity nie są już rarytasem, ale codziennością. Dekoniunktura przeniosła się nawet na mecze finałowe, które w Polsacie Sport zbierały około stutysięczną publiczność. Jeszcze niedawno oglądało je nawet cztery razy więcej widzów.

Liga Światowa rozpocznie się 27 maja, w fazie grupowej Polacy grają z USA, Brazylią i Portoryko. Turniej finałowy w Gdańsku, w którym jako gospodarze mają pewny udział, zaplanowano na 6-10 lipca. Być może dopiero relacja z tych meczów biało-czerwonych znajdzie się w ramówce głównego Polsatu. Stacja mogła pozwolić sobie na taki ruch, bo kontrakt z PZPS mówi jedynie o pokazywaniu meczów w jednym z jej kanałów. Problem ma związek, bo jego umowy ze sponsorami, zwłaszcza z Polkomtelem, przewidują ponoć ekspozycję marek w najbardziej dostępnym – Polsacie.Mirosław Przedpełski, szef PZPS, upiera się, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona. O braku gwiazd w kadrze mówił wcześniej w wywiadzie dla Onet.pl: – W sporcie nie grają nazwiska. Decyduje aktualna dyspozycja. Moim zdaniem najlepszy zawodnik to ten, który jest w szczycie formy i przede wszystkim sprawny fizycznie. Mieliśmy najlepszych zawodników na mistrzostwach świata i dostaliśmy baty (…). Czasami jednak gwiazdy przeszkadzają.

Artur Popko, zastępca Przedpełskiego, zapewnia, że będzie jeszcze namawiał władze stacji, by zmieniły zdanie i pokazali siatkarzy w głównym Polsacie.

Autor: Przemysław Iwańczyk
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved