Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Maculewicz: Musimy poprawić kilka rzeczy i wygrać

Kinga Maculewicz: Musimy poprawić kilka rzeczy i wygrać

fot. archiwum

- Dąbrowa bardzo ładnie zagrała, my zagrałyśmy gorzej i cóż... Jutro też jest dzień, musimy poprawić kilka rzeczy i wygrać - stwierdziła po porażce w pierwszym meczu półfinałowym Kinga Maculewicz. To była pierwsza porażka Trefla z MKS Dąbrowa Górnicza.

Wiadomo, że Dąbrowa gra dobrze na siatce, przez co mają kontrataki i trzeba wiele cierpliwości w walce z nimi. Czy właśnie tej cierpliwości w grze zabrakło „Atomówkom"?

Kinga Maculewicz:Dąbrowa bardzo dobrze gra na linii blok-obrona. Nam może zabrakło rzeczywiście trochę cierpliwości i powinnyśmy zagrać lepiej również w takich elementach jak właśnie blok i obrona.

Przyjęcie niestety też nie było dobre, a od tego zaczyna się cała akcja.Przyjęcie pewnie też mogłoby być lepsze. Na pewno kilka punktów na uciekło w tym elemencie, ale przede wszystkim musimy sobie radzić w ataku z wysokich piłek, a tego zabrakło w tym meczu.

W trzecim secie przytrafił się wam przestój. Czy to właśnie był ten decydujący moment, który przełożył się na rezultat końcowy?

Tak. Decydujący był moim zdaniem trzeci set, w którym prowadziłyśmy 16:13, a po przerwie technicznej to rywalki wyszły na prowadzenie. Wiadomo, że lepiej się gra mając przewagę punktową, gra jest swobodniejsza, więcej można zaryzykować. Dąbrowa właśnie to pokazała w trzecim secie, gdy wyszła na prowadzenie, to w końcówce praktycznie wszystko im wychodziło. Myślę, że nam zabrakło koncentracji w końcowej fazie tego seta. W czwartym secie Dąbrowa mając prowadzenie od początku ryzykowała w polu zagrywki. Po drugiej przerwie powiększyły przewagę dwoma asami, a wiadomo, że dużo trudniej się gra goniąc wynik.

W poniedziałek czeka was drugi mecz. Wystarczy czasu na przemyślenia, ale też na „zresetowanie" głowy po tej porażce?

Tak, ja wierzę w swoją drużynę, wiem co potrafimy i na pewno w tym drugim meczu będziemy chciały wygrać. Najważniejszy teraz jest jutrzejszy mecz, pierwszy mecz już się zakończył, już był. Musimy się skupić, poprawić błędy, które przytrafiły się w pierwszym meczu i przede wszystkim nie możemy tracić koncentracji. Jutrzejszy mecz będzie bardzo ważnym meczem dla nas.

Rozmawiała: Ludmiła Kamer – sport24.pl

źródło: Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved