Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mariusz Wiktorowicz: Dziewczyny były zdeterminowane

Mariusz Wiktorowicz: Dziewczyny były zdeterminowane

- Zwycięstwo na trudnym terenie bardzo cieszy. Gratuluję swojemu zespołowi, bo udało się wyciągnąć wnioski - cieszył się po wygranym meczu w Muszynie trener Mariusz Wiktorowicz. Zespół z Muszyny chciałby jak najszybciej o tym meczu zapomnieć.

Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Poza fragmentem pierwszego seta, w którym Muszyna nam odskoczyła, nie miałyśmy przestojów w grze. Zagrałyśmy dziś dobry mecz, udało się skutecznie zagrać zagrywką i blokiem, a to zawsze skutkuje. U siebie też będziemy chciały coś urwać Muszynie – mówiła na pomeczowej konferencji prasowej Katarzyna Skorupa.

Radości nie ukrywał również szkoleniowiec bielskiej ekipy, Mariusz Wiktorowicz.Dziś spotykamy się w innych nastrojach. Zwycięstwo na trudnym terenie bardzo cieszy. Gratuluję przede wszystkim swojemu zespołowi, bo udało się wyciągnąć wnioski. Dziewczyny wyszły na boisko mocno zdeterminowane i pokazały swój charakter – mówił trener BKSu Aluprof Bielsko-Biała.

Pomimo odwrotnego wyniku Mariusz Wiktorowicz znalazł pewne analogie w piątkowym i sobotnim meczu. – Pierwszy set przypominał wczorajszą czwartą partię. Mieliśmy 16:14 i roztrwoniliśmy tę przewagę. Tego błędu nie popełniliśmy jednak w kolejnych setach – tłumaczył trener bielszczanek i dodał: – Graliśmy na pełnym ryzyku i to się opłaciło. Mimo braków w składzie zespół stanął na wysokości zadania. Dzięki trudniejszej zagrywce udało się zagrać bardzo dobrze w bloku. Z drugiej strony przez te luki w składzie mamy wyższe zawodniczki na skrzydłach, co też mogło pomóc. Teraz będziemy walczyć w Bielsku.

– Pozostaje mi tylko pogratulować zespołowi z Bielska, bo zagrał dzisiaj naprawdę bardzo dobry mecz. Grały z olbrzymią ambicją, wolą walki ale też sporym szczęściem. Na to szczęście jednak też trzeba sobie zapracować – mówił po przegranym meczu z Aluprofem Bielsko-Biała Bogdan Serwiński. Pomimo porażki szkoleniowiec Banku BPS Muszynianki Fakro nie załamuje się. – Play-off jeszcze się nie skończył. O tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć i grać dalej – mówił trener muszynianek.

Po gładko wygranym pierwszym secie wydawało się, że muszynianki są na najlepszej drodze do odniesienia kolejnego półfinałowego zwycięstwa. Tymczasem trzy następne partie padły łupem rywalek. – O podstawowym błędzie, podobnym zresztą do wczorajszego nie można jednak zapominać. Wygraliśmy pierwszego seta bardzo łatwo i myślę, że wydawało nam się, że przy kłopotach kadrowych przeciwnika mecz się zakończył. Tymczasem on się nie zakończył, bo zakończył się dopiero po czterech setach ale wygraną Bielska – podsumował Bogdan Serwiński.

Gratuluję zwycięstwa zespołowi z Bielska. Dziewczyny zagrały bardzo dobre spotkanie. Walczyły i to przyniosło efekt. My musimy wyciągnąć wnioski z własnej gry i jak najszybciej zapomnieć o tej porażce – krótko stwierdziła po spotkaniu Aleksandra Jagieło.

źródło: mksmuszynianka.com