Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zenit Kazań po raz trzeci z rzędu mistrzem Rosji

Zenit Kazań po raz trzeci z rzędu mistrzem Rosji

Cztery mecze były potrzebne do rozstrzygnięcia losów złotych medali rosyjskiej Superligi. Zawodnicy Zenitu Kazań dwukrotnie pokonali w Moskwie miejscowe Dynamo i po raz trzeci z rzędu sięgnęli po mistrzostwo Rosji.

Pierwsze spotkanie w Moskwie zakończyło się dopiero w tie-breaku. Pierwszą partię dość wysoko wygrali gospodarze, w drugiej sytuacja się odwróciła i to Zenit wygrał do 15. Kolejny set to po raz kolejny zmiana o 180 stopni – i ponownie pokaźne zwycięstwo Dynama. 25:18. Czwarta odsłona była już bardziej wyrównana i doprowadzenie do tie-breaka nie przyszło moskwianom łatwo. Siłą gospodarzy w tym meczu był niewątpliwie blok, którym zatrzymali rywali aż 20 razy. Nie wystarczyło to jednak, by pokonać zdeterminowanych kazańców. Przyjezdni skutecznie rozbili przyjęcie Dynama swoją zagrywką i posłali w pole przeciwnika dziesięć asów. Bardzo słabo w tym elemencie spisywał się Peter Veres, który oddał rywalom siedem aż oczek. Ostatecznie Zenit wygrał w decydującym secie 15:12 i w sobotę podopieczni Władimira Alekno stanęli przed szansą obrony tytułu mistrzowskiego.

Dynamo Moskwa- Zenit Kazań 2:3
(25:19, 15:25, 25:18, 22:25, 12:15)

I tej szansy nie wypuścili z rąk. Moskwianie tylko w drugiej partii podjęli walkę z Zenitem i byli od włos od zwycięstwa. Nie zdołali jednak utrzymać czteropunktowej przewagi z połowy seta i pozwolili przyjezdnym wyrównać i wygrać do 23. Pierwszy i trzeci set przebiegały natomiast całkowicie pod dyktando kazańców, którzy lepiej zagrywali, dokładniej przyjmowali i skuteczniej atakowali. Dynamo oddało rywalom 26 oczek po własnych błędach, co miało niebagatelny wpływ na końcowy rezultat. Ponownie słabe spotkanie zagrał Veres, a do jego poziomu dostosował się też Dante. Po drugiej stronie siatki Tietiuchin, Priddy i Michajłow zrobili to, czego od nich oczekiwano. Zenit zwyciężył w czwartym i ostatnim meczu 3:0 i po raz trzeci z rzędu złote medale zawisły na szyjach kazańców. Srebrem muszą pocieszyć się zawodnicy Dynama Moskwa, a brąz zdobył Lokomotiw Biełgorod.

Dynamo Moskwa – Zenit Kazań 0:3
(17:25, 23:25, 15:25)