Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jakub Łomacz w następnym sezonie również w Martigues

Jakub Łomacz w następnym sezonie również w Martigues

fot. archiwum

Tuż po zakończeniu sezonu otrzymałem propozycję przedłużenia kontraktu o kolejny rok i od razu ją przyjąłem - powiedział Jakub Łomacz, który w tegorocznym sezonie został wybrany najlepiej zagrywającym francuskiej PRO B.

Przemysław Wróblewski: Tegoroczny sezon zakończył się dla Was trochę pechowo, ponieważ mieliście szansę na wywalczenie awansu do PRO A, lecz ostatecznie zajęliście siódme miejsce. Czujecie pewien niedosyt z tego wyniku?

Jakub Łomacz:Raczej nie. Z przebiegu całego sezonu chyba nie zasłużyliśmy na niego. Bardzo słabo rozpoczęliśmy ten sezon i po pierwszej rundzie zajmowaliśmy odległą pozycję. W klubie mówiło się bardziej o spokojnym utrzymaniu i próbie powalczenia w kolejnym sezonie. Żeby to zapewnić klub wzmocnił środek siatki i ściągnął jeszcze Tomka Wieczorka. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę i między innymi dzięki jego dobrej grze zanotowaliśmy serię 8 zwycięstw z rzędu i zaczęliśmy się liczyć w walce o play-off. Niestety po koniec sezonu przegraliśmy mecz z bezpośrednim rywalem i ostatecznie się nie udało.

Rozegrałeś kolejny świetny sezon, zostałeś najlepiej zagrywającym rozgrywek. Co sądzisz o swojej grze w tegorocznym sezonie?– Były mecze lepsze i gorsze, ale jako całość chyba nie było najgorzej skoro moja gra została jakoś zauważona i doceniona.

W tegorocznym rozgrywkach francuskiej PRO B mogliśmy zobaczyć aż pięciu Polaków. Utrzymujecie ze sobą kontakt poza boiskiem?

– Czasami dzwonimy do siebie, ale raczej nie spotykamy się za często, bo Francja jest dość dużym krajem i nie ma takich możliwości. Ale na miejscu mamy również kilku znajomych, z którymi spędzamy miło czas.

Teraz rozgrywki francuskiej PRO B wchodzą w decydującą fazę. Awans do PRO A wywalczył już zespół z Lyonu, jak myślisz, kto może spośród ekip z miejsc 2-5 wywalczyć awans?

– Ja stawiam na drużynę z Narbonne. To bardzo dobrze zorganizowany klub, a poza tym mogą liczyć na duże wsparcie mieszkańców, gdyż w tym mieście siatkówka jest bardzo popularna.

Jakie masz plany na przyszłość, zostaniesz w Martigues, czy też może otrzymałeś już propozycje grania w innym zespole?

– Jeszcze przed zakończeniem tego sezonu dostałem propozycję przedłużenia kontraktu o kolejny rok i od razu ją przyjąłem, więc w przyszłym roku również będę tu grał.

*Rozmawiał Przemysław Wróblewski (siatkowka24.com)

źródło: siatkowka24.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved