Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Podsumowanie 2. kolejki ME kadetek

Podsumowanie 2. kolejki ME kadetek

Serbki i Włoszki prowadzą w swoich grupach po dwóch dniach rozgrywanych w Turcji mistrzostw Europy kadetek. Tuż za nimi plasują się Belgijki i Polki, które mają po dwa punkty straty do poprzedzających je zespołów.

Drugie zwycięstwo oraz fotel lidera grupy I przyniósł Włoszkom wczorajszy dzień. Podopieczne Luci Pieragnolii w czterech setach rozstrzygnęły spotkanie z Greczynkami, a różnica pomiędzy zespołami widoczna była szczególnie w drugiej partii meczu. – Zagrałyśmy bardzo dobrze, ale zdarzały nam się momenty dekoncentracji, co trzeba zrzucić na karb ich młodego wieku – przyznała trener Włoszek. Siatkarkom z Hellady dzięki poprawie przyjęcia, jedynie w trzeciej odsłonie udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak w kolejnej partii, jak i w całym meczu musiały uznać wyższość rywalek.

Włochy – Grecja 3:1
(25:17, 25:9, 22:25, 25:20)

Pomimo dobrego rozpoczęcia meczu, Słowaczkom nie udało się rozstrzygnąć meczu z Niemkami na swoją korzyść. Nasze zachodnie sąsiadki, po porażce w secie inaugurującym rozgrywki znacznie poprawiły bowiem skuteczność w ataku i bloku, co pozwoliło im najpierw wygrać wyrównaną końcówkę drugiej partii, a następnie zdecydowanie zwyciężyć w kolejnych dwóch partiach. – Bardzo dokładnie przygotowywałyśmy się do tego meczu, byliśmy silni mentalnie co pozwoliło nam kontrolować mecz – uważa trener Niemek, Jens Tietböhl.

Niemcy – Słowacja 3:1
(19:25, 26:24, 25:16, 25:14)

Mistrzynie z 2009 roku musiały w niedzielę uznać wyższość Ukrainek, które po tie-breaku odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju. Ukrainki zaczęły spotkanie bardzo agresywnie, co skutecznie utrudniało grę ich przeciwniczkom. Belgijki mimo tego, że w kolejnych dwóch partiach odniosły zwycięstwa, to Elisaveta Ruban oraz kapitan Elina Geber pomogły w ponownym odwróceniu losów meczu na korzyść Ukrainek oraz ich wygranej w piątym secie. – Siatkarki z Ukrainy miał przewagę psychiczną, jest on bardzo wysoki, z czym trudno nam było walczyć – uważa trener Julien van de Vyver.

Ukraina – Belgia 3:2
(25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 15:13)

Wyniki 2. kolejki i tabela grupy I ME kadetek.

Najbardziej zaciętym meczem grupy II, był pojedynek Hiszpanek ze Słowenkami. Spotkanie to dobrze rozpoczęło się dobrze dla siatkarek z półwyspu Iberyjskiego, które najpierw wysoko wygrały odsłonę inauguracyjną, a następnie na swoją korzyść rozstrzygnęły wyrównaną końcówkę drugiej partii. Poddenerwowane Słowenki od mocnego uderzenia rozpoczęły trzeciego seta, do czego walnie przyczyniła się dobra zagrywka Niki Blange. Dobra postawa z tej partii miała swoje odbicie w kolejnej odsłonie, dzięki wygranej w której Słowenki doprowadziły do tie-breaka. W ostatniej podopieczne trenera Klokocovnika wyraźnie opadły z sił nie mogąc poradzić sobie między innymi  z dobrą grą Belly Nsungimy.

Hiszpania – Słowenia 3:2
(25:19, 26:24, 20:25, 23:25, 15:8)

Serbki nie miały wielu problemów z pokonaniem ostatnich w tabeli siatkarek z Czech. Jednie w pierwszym secie naszym południowym sąsiadkom udało się postawić wysoko poprzeczkę swoim rywalkom, w czym znacznie pomogła dobra postawa kapitan, Lucie Herbockovej. Już w kolejnej partii losy spotkania zupełnie się odmieniły. Serbki zaczęły grać bardzo pewnie, poprawiły swoją skuteczność w ataku, co dało im wygraną 3:1.

Serbia – Czechy 3:1
(21:25, 25:18, 25:13, 25:13)

Po swoim zwycięstwie nad Turczynkami, Polki znalazły się na drugiej pozycji w grupowej tabeli. Było to pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych na tym turnieju. Więcej o meczu przeczytasz tutaj.

Turcja – Polska 1:3
(22:25, 22:25, 27:25, 22:25)

Wyniki 2. kolejki i tabela grupy II ME kadetek.