Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mariusz Prudel: W meczu z Włochami zagraliśmy słabo

Mariusz Prudel: W meczu z Włochami zagraliśmy słabo

fot. archiwum

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel podczas turnieju premierowego w tym sezonie World Touru w Brasilii zajęli 17. miejsce. O przyczynach takiego wyniku oraz o uciążliwych dla każdego siatkarza nieustannych podróżach opowiada Mariusz Prudel.

Zapewne po pierwszym w tym roku World Tourze nie jesteście zadowoleni ze swojego wyniku. Co więc zadecydowało o porażce z parą, z której pokonaniem wcześniej nie mieliście problemów?

Mariusz Prudel:Niestety, turniej w Brasilii nie wypadł za dobrze. W meczu z Włochami zagraliśmy słabo, popełniliśmy dużo prostych błędów i daliśmy narzucić przeciwnikowi ich styl gry.

Jak wyglądają wasze przygotowania do kolejnego turnieju, tym razem rozgrywanego w Chinach?Przygotowania wyglądają troszkę inaczej niż do innych turniejów, ponieważ mieliśmy długi lot i jest duża różnica czasowa pomiędzy Polską a Szanghajem. Sześć godzin różnicy to bardzo dużo, szczególnie jeśli przemieszczamy się z zachodu na wschód. Ogólnie po dwóch cięższych dniach, w których trudno było nam się odnaleźć w rzeczywistości, wróciliśmy do normalnego trybu przygotowań do turnieju.

Konieczność przemieszczania się na dużych dystansach między kolejnymi turniejami wpływa na was i innych graczy w jakimś stopniu deprymująco?

Tak jak wcześniej wspomniałem. Te wszystkie długie podróże, godziny spędzone na lotniskach w oczekiwaniu na kolejny samolot, przejazdy i różnice czasowe bardzo nas rozregulowują. Naprawdę ciężko jest przestawiać się co tydzień o parę godzin, które wynikają z różnic pomiędzy poszczególnymi strefami czasowymi.

Czy te częste podróże i zmiany stref czasowych, o których rozmawiamy, przyczyniają się do większej ilości niespodzianek podczas World Touru?

Na pewno w jakimś stopniu tak. Są zawodnicy, którzy łatwiej znoszą zmiany stref czasowych i szybciej potrafią się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Ale są też tacy, którym zajmuje to bardzo długi czas. Każdy ma swój indywidualny sposób na to, aby jak najszybciej przystosować się do nowego miejsca.

*Rozmawiał Michał Błaszczak.

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved