Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Hiszpanie mierzą w finały Ligi Europejskiej

Hiszpanie mierzą w finały Ligi Europejskiej

fot. archiwum

Liga Europejska zarówno dla męskiej, jak i żeńskiej reprezentacji Hiszpanii będzie bardzo ważnym elementem sezonu. - Chcemy, by obydwa zespoły awansowały do Final Four - zapowiadał szef hiszpańskiej federacji Augustin Martin Santos.

W ubiegłym sezonie w finałowym meczu Ligi Europejskiej Hiszpanie musieli uznać wyższość Portugalczyków. Tegoroczne rozgrywki mają być dla nich rewanżem za tę porażkę, ale w szczególności będą dla Hiszpanów najważniejszą imprezą sezonu. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego nie wystąpią bowiem we wrześniowych mistrzostwach Europy, gdyż w trzeciej rundzie kwalifikacji do tego turnieju na ich drodze stanęła reprezentacja Belgii.

W walce o uczestnictwo w finałach Hiszpanie w ramach grupy B  mierzyć się będą z Austrią, Grecją oraz Holandią. Rozgrywki te będą debiutem nowego sztabu szkoleniowego Hiszpanów, na czele którego w kwietniu tego roku stanął Fernando Munoz.Jestem pewien, że jest on właściwą osobą do realizacji naszych celów – uważa Augustin Martin Santos.Chcemy zająć pierwsze miejsce w grupie i zakwalifikować się do finałów – zapowiada zaś nowy szkoleniowiec. – Moim celem jest zbudowanie zespołu, który będzie zdolny do odnoszenia zwycięstw i będzie przyciągał tłumy kibiców do hal niezależnie od tego, gdzie będzie grał.

Awans do finałów Ligi Europejskiej jest również jednym z celów żeńskiej reprezentacji Hiszpanii. W odróżnieniu od swoich kolegów siatkarki zagrają na mistrzostwach Europy, a LE będzie jednym z elementów przygotowań do tego turnieju. – Liga Europejska jest bardzo ważna dla nas, gdyż pomoże nam w rozwijaniu naszych umiejętności i pomoże skonsolidować nasz zespół. Awans do turnieju finałowego może być jednak bardzo trudny, bo faworytem naszej grupy wydają się być Serbki – przyznaje szkoleniowiec Gido Vermeulen. Jego podopieczne oprócz wspomnianych wcześniej Serbek w fazie grupowej LE mierzyć się będą z Francuzkami i Greczynkami. We wrześniowych mistrzostwach Europy walczyć będą zaś z Rosją, Holandią i Bułgarią.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved