Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Podsumowanie 3. dnia Turnieju Nadziei Olimpijskich

Podsumowanie 3. dnia Turnieju Nadziei Olimpijskich

W trzecim i ostatnim dniu turnieju również nie brakowało emocji. Kibiców na trybunach było nieco więcej niż w piątek i sobotę, a spotkania jeszcze bardziej zacięte. Siatkarze każdego zespołu po raz kolejny dali naprawdę dobre widowiska.

Pierwszym spotkaniem trzeciego dnia był mecz Trefla Gdańsk z Chemikiem Bydgoszcz. W premierowej odsłonie dzięki dobrym zagrywkom i skutecznym atakom zespół z Gdańska prowadził 5:2. Chemik bezproblemowo odrobił straty, doprowadzając do stanu 12:12, po osiągnięciu którego zespół Trefla znów uciekł na kilka punktów, jednak bydgoszczanie kolejny raz głównie dzięki dobremu blokowi doprowadzili do remisu 17:17. Następnie walka toczyła się punkt za punkt (21:21, 23:23). W końcówce seta podopieczni Adama Miotka zagrali lepiej i wygrali 25:23.

W drugiej części dzięki efektownym atakom czterema punktami prowadził zespół Chemika Bydgoszcz. Długie wymiany, dobra gra na kontrze sprawiły, że przewaga bydgoszczan znacznie się powiększała (21:15), zagrywka i ataki „chemików” były niezwykle skuteczne, co zapewniło im zwycięstwo 25:17.

W trzeciej i czwartej odsłonie zespół z Bydgoszczy rozpoczynał od wysokiego prowadzenia. Gdańszczanie jednak odrabiali straty i walka w dalszych akcjach była naprawdę bardzo wyrównana. Po długich wymianach w obu partiach więcej szczęścia miał zespół z Bydgoszczy, który trzecią odsłonę wygrał 25:20, a czwartą 22:25 i cały mecz 3:1

Trefl Gdańsk – Chemik Bydgoszcz 1:3
(25:23, 17:25, 20:25, 22:25)

Kolejny mecz rozegrany został między zespołem Piątki Turek i AZS UWM Olsztyn. W pierwszym i drugim secie od trzypunktowego prowadzenia rozpoczął zespół Piątki Turek. Olsztynianie mieli spory problem z zagrywką rywala, przez którą nie mogli odrobić strat. Udało się im to jednak, kiedy zaczęli dobrze zagrywać i grać w obronie. Nie pozwoliło im to jednak na wygranie kolejnych dwóch partii (23:25, 19:25).
W trzeciej odsłonie 8:6 rozpoczęli zawodnicy Adama Malczewskiego, jednak zespół AZS począł odrabiać straty (11:14) i dzięki dobrej grze na kontrze i skuteczności środkowych doprowadził do remisu 14:14. Wyrównana walka punkt za punkt toczyła się do stanu 19:19, po osiągnięciu którego zespół Turka pozwolił dojść akademikom do głosu zaledwie 3 razy, 25:23.

Piątka Turek – AZS UWM Olsztyn 3:0
(25:23, 25:19, 25:23)

Ostatnim spotkaniem turnieju był mecz Jokera Piła ze Skrą Bełchatów, który był jednym z najlepszych spotkań turniejowych.
W pierwszym secie prowadzenie objął zespół gospodarzy. Bełchatowianom przewaga punktowa nie stworzyła większych problemów, bowiem prędko odrobili ją dzięki dobrej dyspozycji swojego rozgrywającego i wyszła na prowadzenie 6:5. Dalsza gra to długie wymiany, efektowne ataki. Pilanie stawiali rewelacyjny blok, bełchatowianie bardzo dobrze zagrywali. Oba zespoły utrzymywały ciągły kontakt punktowy, jednak pilski Joker zdołał odskoczyć rywalowi na 3 oczka (18:15, 21:18). W końcówce seta pilanie rewelacyjnie grali blokiem i atakiem, po raz kolejny potwierdzając, że to ich mocne strony.
W drugiej odsłonie zespół bełchatowian dzięki dobrej zagrywce objął pięciopunktowe prowadzenie (7:2). Mimo sporej przewagi Skry gra była naprawdę wyrównana, dzięki czemu Joker doganiał przeciwnika (14:16, 16:18). W końcowej części blok pilan nieco osłabł a Skra atakowała lepiej, zagrywała jeszcze lepiej, co przełożyło się na pewne zwycięstwo w drugiej odsłonie meczu, 25:18.
W trzecim secie ponownie Skra rozpoczęła od prowadzenia, tym razem w zapasie miała 3 oczka, ale przeciwnik odbudował blok i zaczął dobrze zagrywać, tym samym odrabiając straty i doprowadzając do remisu 12:12. W dalszych momentach gry obie ekipy utrzymywały ciągły kontakt punktowy (19:17 dla Skry). Pilanie zaczęli dobrze zagrywać, doprowadzając do stanu 22:21. W końcówce nie brakło nerwów spowodowanych częstymi remisami: 22:22-24:24. Więcej szczęścia i zimnej krwi zachował Joker, który wygrał 26:24.
W czwartej części czterema punktami prowadził zespół z Bełchatowa. Joker dobrą grą odrobił część strat i doprowadził do wyniku 11:13. Zespół Skry jednak odbiegł na kolejne trzy oczka (18:15). W końcówce seta podopieczni Marcina Kubata lepiej atakowali, co zapewniło im zwycięstwo 25:16.
Tie-breaka z wysokiego C rozpoczęli siatkarze Skry (4:1). Nie wiadomo, co stało się z grą pilan, którzy nie mogli się przełamać (4:11, 6:13). W piątym secie bełchatowianie zwyciężyli 15:8 i w całym meczu 3:2.

Joker Piła – Skra Bełchatów 2:3
(25:20, 18:25, 26:24, 16:25. 8:15)

Turniej Nadziei Olimpijskich w Pile można uznać za zamknięty. Młodzi siatkarze okazali się w stosunku do siebie w porządku. Grali uczciwie, kiedy piłka wypadła w aut – przyznawali się do błędów. Nie zabrakło też kontuzji – w zespole Piątki Turek aż trzech zawodników zostało wykluczonych z dalszego grania. Atmosfera turnieju była bardzo dobra, jednak w meczu Jokera Piła ze Skrą Bełchatów na trybunach pojawili się siatkarze Chemika Bydgoszcz, którzy w stosunku do kolegów z Piły zachowali się co najmniej niestosownie i swoim zachowaniem wobec nich na pewno sprawili im przykrość.