Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Zwycięstwa ekip Glinki i Skowrońskiej

Liga turecka: Zwycięstwa ekip Glinki i Skowrońskiej

fot. archiwum

W tureckiej żeńskiej ekstraklasie rozegrano już pierwsze mecze półfinałowe. Oba spotkania padły łupem ekip, których barwy reprezentują Polki - Małgorzata Glinka i Katarzyna Skowrońska. Do triumfu Vakifbank potrzebował 5 setów, a Fenerbahce tylko 3.

Pierwsze spotkanie półfinałowe między ekipami Eczacibasi Stambuł – Vakifgunes Bank Stambuł, padło łupem ekipy, której barwy reprezentuje Małgorzata Glinka . Premierową odsłonę lepiej rozpoczęły siatkarki Vakifbanku, prowadziły bowiem na pierwszej oraz drugiej przerwie technicznej różnicą czterech punktów. Z czasem jednak gospodynie zaczęły odrabiać straty, po czym wyszły na prowadzenie i ostatecznie to one, za sprawą lepszej postawy w bloku oraz ataku, zwyciężyły tę partię. Kolejny set należał już do ekipy gości. Podopieczne trenera Guidettiego poprawiły swoją skuteczność w elemencie ataku a także czterokrotnie punktowały blokiem, co okazało się kluczowe dla wyniku seta. W kolejnej partii jednakże drużyna Glinki znów musiała uznać wyższość przeciwniczek. Nie przeszkodziło to jednak siatkarkom Vakifbanku w wygraniu czwartej oraz piątej odsłony spotkania, w których były lepsze od podopiecznych Lorenzo Micelliego nie tylko w grze na siatce, ale także popełniły mniej błędów własnych. Tym samym ekipa Giovanniego Guidettiego jest o krok bliżej awansu do finału walki o mistrzostwo kraju.

Małgorzata Glinka rozegrała całe spotkanie, zdobywając w nim 17 „oczek". Polka szesnastokrotnie punktowała w elemencie ataku, a także posłała rywalkom jednego asa serwisowego.

Eczacibasi Stambuł – Vakifbank Gunes Stambuł 2:3
(25:20, 23:25, 25:22, 24:26, 15:17)Zdecydowanie mniej emocji przyniosły kolejne derby Stambułu, rozgrywane między ekipami Galatasaray oraz Fenerbahce. Spotkanie to było zdominowane przez znakomicie dysponowaną drużynę Ze Roberto . Siatkarki Fenerbahce potrzebowały zaledwie trzech partii, by pokonać swe rywalki. Nie miały z tym także jakichkolwiek problemów – od pierwszej piłki kontrolowały przebieg meczu, brylując w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Na tak znakomicie prezentującą się drużynę, której barw broni Katarzyna Skowrońska , nie potrafiły znaleźć recepty podopieczne trenera Edmana . Gospodynie nie dość, że nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom, to w przekroju całego meczu oddały im aż dwadzieścia punktów po błędach własnych, skazując się na porażkę.

Polska atakująca, Katarzyna Skowrońska , nie pojawiła się na boisku.

Galatasaray Stambuł – Fenerbahce Stambuł 0:3
(20:25, 20:25, 15:25)

Zobacz również:
Wyniki play-off ligi tureckiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved