Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariola Wojtowicz: Sezon zaliczam do bardzo udanych

Mariola Wojtowicz: Sezon zaliczam do bardzo udanych

fot. archiwum

Mariola Wojtowicz to kolejna zawodniczka, która po Iwonie Kandorze i Justynie Ordak, najprawdopodobniej opuści pierwszoligową Silesię Volley. A oto co powiedziała w swoim ostatnim wywiadzie dla strony klubowej jeszcze jako reprezentantka klubu ze Śląska.

O Marioli Wojtowicz mówili, że to dobry duch zespołu. Jaki był ten sezon dla ciebie?

– Ten sezon był dla mnie powrotem do lat młodzieńczych kiedy to na boisku czułam się jak ryba w wodzie, gdzie walczyło się o każdą piłkę i do utraty tchu. To wszystko zawdzięczam tym młodym, niesamowicie ambitnym dziewczynom. Ogólnie rzecz mówiąc tan sezon zaliczam do bardzo udanych. Już nie wspomnę o tym, że czuje się o parę lat młodsza.

Jak ci się grało na zapleczu ekstraklasy?– Grało mi się bardzo dobrze, a to dlatego, że na boisku byłam cały czas, rozegrałam wszystkie mecze, byłam jedyną libero w zespole. Taka stabilizacja spowodowała, że nabrałam większej pewności siebie. Niestety w PlusLidze bywało różnie, raz grałam, a raz byłam wywoływana z pola dla rezerwowych.

Z tego co wiemy, podobnie jak z Iwoną klub nie przedłużył umowy. Nie tego się chyba spodziewałaś?

– Tak, niestety klub nie przedłużył ze mną umowy i nie tego się spodziewałam. Powód: brak funduszy na moje utrzymanie. Przykre, ale prawdziwe. Jednak świat się nie kończy. Jestem (odpukać)zdrowa i myślę, że jeszcze sobie w ta siatkówkę pogram, jak nie tu to tam. Ale szczerze mówiąc nie mogę powiedzieć złego słowa. Klub wywiązywał się w 100% z zawartej umowy, a treningi i organizacja stały na wysokim poziomie. Już nie wspomnę o atmosferze, która odgrywa kluczową rolę i ma niesamowity wpływ na jakość gry.

Pozostanie żal….

– Czy pozostanie żal? Nie! Dlaczego? Każdy robi to co uważa za stosowne lub konieczne. Nie czuje do nikogo żalu. Ja pozostawiłam miłe wspomnienia ze wspólnych spotkań i wyjazdów.

Jakie plany na najbliższe miesiące?

– Na dzień dzisiejszy przekazałam wiadomość wszystkim znajomym w środowisku siatkarskim, że poszukuję klubu. Z niecierpliwością czekam na jakieś informację. Kiedy już znajdę pracę, spokojnie będę mogła odpocząć po ciężkim sezonie. Na razie skupiam się na najbliższych dniach, tzn. czeka mnie, oczywiście miedzy treningami, koszenie trawy, grill z przyjaciółmi i spacer z synusiem i mężem.

Dziękujemy za ten mijający sezon i radość jaką dałaś swoją gra na boisku i zachowaniem poza nim. Miejmy nadzieję iż w nowym klubie będziesz się dobrze czuła i wciąż podnosiła swoje sportowe umiejętności.

To ja dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy mi dobrze życzą i trzymają za mnie kciuki. I ja też bym sobie tego życzyła, żebym w nowym klubie mogła być sobą, nie tylko na boisku, ale i poza nim.

źródło: silesiavolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved