Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomaso Totolo: Zawsze chciałem tu wrócić

Tomaso Totolo: Zawsze chciałem tu wrócić

fot. archiwum

Tomaso Totolo swoim przyjściem do zespołu olsztyńskich akademików niejako otworzył sezon transferowy. Przed "Totolotkiem" pracowity okres, w którym musi zbudować w Olsztynie zespół, który powalczy o coś więcej niż utrzymanie w lidze.

Totolo spędził w Polsce zaledwie kilka miesięcy, ale jego praca w Jastrzębskim Węglu zostawiła trwały ślad wśród zawodników, polskich kibiców, jak i u samego trenera. Zawsze podkreślał, że polska atmosfera wokół siatkówki urzekła go i że chętnie wróciłby pracować do naszego kraju. Z pewnością ta wzajemna sympatia przyczyniła się do błyskawicznego podjęcia przez Totolo decyzji o pracy w Olsztynie. A zdecydował się na nią… – Zaraz po pierwszym telefonie – mówi z uśmiechem Totolo. – Ponieważ dla mnie jest to miejsce, z którego wyniosłem bardzo dużo dobrych wspomnień i dokąd zawsze chciałem wrócić. Naprawdę się cieszę, że znów będę mógł u was pracować, a to, że w końcu wracam, jest dla mnie bardzo, bardzo ważne. Czeka mnie kolejne, nowe doświadczenie, a ja jestem w stu procentach gotów do tego powrotu. Już się nie mogę doczekać tego, co mnie czeka.

Włoskim szkoleniowcem interesowały się też inne kluby. Ten zdecydował się jednak na olsztyński AZS, tłumacząc, że propozycja prezesa Szyszko była przekonująca. – Olsztyn od początku był najbardziej konkretny. Po zakończeniu sezonu AZS ponowił swoje pytanie, a że ja naprawdę chciałem wrócić do pracy w Polsce, więc nasze drogi jakoś się zeszły (uśmiech)- tłumaczy Totolo. – Wiem, że Olsztyn miał problemy w tym sezonie, ale wiem też, że ma ciekawe "zaplecze": młodych zawodników, poważnego sponsora i wiernych kibiców. To wszystko jest dla mnie bardzo ważne.

Przed Tomaso Totolo okres wytężonej pracy. Po kilkuletniej przerwie ponownie będzie głównodowodzącym drużyny i będzie odpowiadał za jej kształt. Pierwszy zawodnik już podpisał kontrakt z akademikami. Kto będzie następny? I jaka będzie realna siła olsztyńskiego zespołu przekonamy się za jakiś czas.* więcej w serwisie sport.wm.pl

źródło: inf. własna, sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved