Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Slavia Bratysława po raz trzynasty mistrzem Słowacji

Slavia Bratysława po raz trzynasty mistrzem Słowacji

Zawodniczki Slavii Bratysława zostały mistrzyniami Słowacji. W decydującym piątym spotkaniu finałowym Slavia pokonała Doprastav Bratysława 3:0. Tym samym obroniła tytuł sprzed roku, a w historii klubu jest to już trzynaste mistrzostwo kraju.

Już w pierwszym secie przewaga Slavii była niepodważalna. Trudna zagrywka i skuteczny atak sprawiły, że gospodynie zostały zepchnięte do defensywy i nie były w stanie skutecznie odpowiedzieć rywalkom. Slavia wygrała 25:18 i już tylko dwóch setów brakowało jej do kolejnego tytułu.

Początek drugiej odsłony był pomyślny dla Slavii. Przyjezdne powoli budowały przewagę i w pewnym momencie prowadziły już 13:9. Doprastavowi szybko udało się jednak odrobić straty (14:14) i wydawało się, że gospodynie pójdą za ciosem. Jednak gdy w polu zagrywki pojawiła się Herelova, przyjezdne odskoczyły rywalkom na sześć oczek (20:14). W końcówce miejscowe próbowały walczyć, ale ostatecznie Slavia wygrała 25:23.

Trzecia i ostatnia partia ponownie zaczęła się dobrze dla obrończyń tytułu, które wyszły na prowadzenie 4:1. Środkowa część seta była wyrównana i każdy wynik był jeszcze możliwy. Ale to zawodniczki Slavii były bardziej skuteczne i zbudowały kilkupunktową przewagę (18:13) i nie oddały jej już do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:20.

Złoto ligi słowackiej zostaje zatem w zespole Slavii Bratysława, srebro dla Doprastavu, a brąz zdobyły zawodniczki z Pezinoku.