Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Podpora nadal będzie trenerem Wisłoka Strzyżów

Piotr Podpora nadal będzie trenerem Wisłoka Strzyżów

fot. archiwum

- Podjąłem już decyzję. Zostaję w Wisłoku - mówi Piotr Podpora, który w sezonie 2011/12 nadal będzie trenerem Wisłoka Strzyżów. Zespół z Podkarpacia pod wodzą Podpory występował w dwóch dotychczasowych sezonach gier na drugoligowym szczeblu.

Za Wisłokiem drugi sezon występów na drugoligowych parkietach, zakończony drugim miejscem w grupie czwartej. To jest wynikiem co najmniej dobrym. Dwójka to twoja szczęśliwa cyfra?

Piotr Podpora:Nie. Moją ulubioną cyfrą jest jedynka, ale z drugiej pozycji Wisłoka na mecie sezonu jesteśmy w klubie bardzo zadowoleni.

Wicemistrzostwo grupy, wywalczone przez Wisłok w minionych rozgrywkach to pozycja, która dla wielu była zaskoczeniem. A ty spodziewałeś się takiej lokaty swego zespołu?Przed sezonem naszym założeniem była gra w finałowej czwórce. Drużyna zrealizowała to zadanie. Ja, jako trener wierzyłem, że jesteśmy w stanie skutecznie zmagać się z każdym przeciwnikiem i zająć czołową pozycję.

Co w głównej mierze zadecydowało, o dobrej postawie i miejscu Wisłoka?

Ciężka praca, dobra atmosfera i równa, zespołowa gra.

Kto w twojej drużynie zasłużył na największe słowa pochwały za miniony sezon?

Duży wpływ na to jak wyglądała gra Wisłoka, miał nasz doświadczony rozgrywający, Marek Wilk. Spory progres w swoich umiejętnościach zanotował atakujący Bartek Soja. Także pozostali zawodnicy bardzo dobrze wywiązywali się ze swoich obowiązków i to dało dobry końcowy efekt. Jestem zadowolony z postawy i zaangażowania całego zespołu.

Jak rezultat siatkarzy Wisłoka został odebrany w Strzyżowie?

Bardzo pozytywnie. Sprawił dużo radości naszym sympatykom. Na meczach zawsze jest komplet kibiców, którym faza play-off dostarczyła wiele emocji. Myślę, że zarząd klubu też jest usatysfakcjonowany wynikiem.

Tryumfował w grupie czwartej, później zresztą awansując do pierwszej ligi, zespół Wandy Instalu Kraków. Ta drużyna była poza waszym zasięgiem?

Wanda była zespołem o lepszych warunkach fizycznych, większym potencjale ofensywnym i dysponowała szerszą kadrą. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że była poza naszym zasięgiem. Wisłok posiadał swoje atuty, takie jak szybka gra skrzydłami, dobra współpraca na linii blok – obrona, poprawna gra w kontrataku. Naszą grę cechowała duża determinacja w działaniu i odpowiednia motywacja. Niestety, te środki nie wystarczyły na pokonanie drużyny z Krakowa.

Najlepsi twoim zdaniem zawodnicy w drugoligowej grupie czwartej, w minionych rozgrywkach?

Wyróżnię dwóch. Pierwszy to Bartłomiej Soroka, przyjmujący Wandy Instal Kraków. Drugi to nasz rozgrywający, o którym już wspominałem, Marek Wilk.

Zakończyliście już posezonowe zajęcia czy ćwiczycie jeszcze?

Jeszcze ćwiczymy. Nasze roztrenowanie potrwa do połowy maja.

Co dalej? Czas zbierania pochwał, radości z osiągniętego rezultatu za wami. Zostajesz nadal w Strzyżowie czy będziesz zmieniał trenersko-zawodnicze barwy?

Podjąłem już decyzję. Zostaję w Wisłoku.

Z tego co słychać w podkarpackim siatkarskim światku szykują zmiany w kadrze drużyny Wisłoka. Kto opuszcza zespół?

Zgadza się. Z zespołu odchodzą Marek Wilk, Bogumił Włodyka i… ja. Nie będę występował jako zawodnik.

Kto zasili klub ze Strzyżowa?

Nowi zawodnicy w kadrze na pewno będą. Jest jednak jeszcze za wcześnie, mówić kto to będzie. Drużynę na sezon 2011/12 zaczynamy dopiero kompletować.

Ostatnie pytanie tyczy się oceny wyniku w minionym sezonie twojego poprzedniego klubu drugoligowego, a zarazem ligowego rywala Wisłoka, Błękitnych Ropczyce. Był to ich najsłabszy sezon od kiedy występują w drugiej lidze. Co twoim zdaniem legło u podstaw takich rezultatów?

Błękitni w minionych rozgrywkach zagrali na pewno poniżej oczekiwań. Odpowiedzi na pytanie dlaczego tak było, musi poszukać jak zwykle trener zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved