Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Potera: Cieszy fakt, że utrzymaliśmy pierwszą ligę w Będzinie

Michał Potera: Cieszy fakt, że utrzymaliśmy pierwszą ligę w Będzinie

fot. archiwum

Dla MOS-u Będzin sezon ligowy zakończył się już w marcu. Siatkarze Rafała Legienia utrzymali zespół w I lidze. - Myślę, że wszyscy chcieliby jeszcze zagrać mecze play-off o wyższe cele - mówi libero śląskiej drużyny, Michał Potera.

Dla pana zespołu sezon zakończył się już w marcu. Po 26 kolejkach rundy zasadniczej zajęliście jeszcze bezpieczne, 9. miejsce. Które spotkanie w tym czasie uważa pan za najlepsze i dlaczego?

Michał Potera: Uważam, że było kilka dobrych meczów w naszym wykonaniu. Jedne z lepszych zagraliśmy z Nysą u siebie oraz w Ostrołęce i Bielsku.

Wiadomo, że są wzloty i upadki, zatem które spotkanie rozegrane z udziałem MOS Będzin było tym, które pozostawiało wiele do życzenia?– Na pewno takim meczem była porażka na własnym parkiecie z Orłem Międzyrzecz, która postawiła nas później w trudnej sytuacji w tabeli. Międzyrzecz przegrywał wszystko, co się dało, a my nie potrafiliśmy ich pokonać w dodatku na własnej hali.

Sezon 2010/2011 w pierwszej lidze oficjalnie zakończyliście na 9. miejscu. Jesteście zadowoleni z tego wyniku?

– Cieszy fakt, że utrzymaliśmy pierwszą ligę w Będzinie bez konieczności grania play-off. Myślę, że wszyscy chcieliby jeszcze zagrać mecze play-off o wyższe cele, dlatego miejsce 9. zdecydowanie nie jest zadowalające.

Czy miniony sezon dla Michała Potery i MOSu Będzin był udany?

– Dla mnie sezon ten można uznać za „w miarę" udany, ponieważ rozegrałem kilka niezłych spotkań, nabrałem ogrania i doświadczenia. Myślę, że to samo mógłby powiedzieć każdy z kolegów z mojego zespołu, ale tak, jak mówiłem wcześniej – chcieliśmy powalczyć o wyższą lokatę, a nie kończyć sezon już w marcu .

Jakie są pana plany na najbliższy czas?

– O odpoczynku po sezonie ciężko mówić, bo skończył się on dla mnie już półtora miesiąca temu. Trenujemy cztery razy w tygodniu, ale na chwilę obecną priorytetem dla mnie jest napisanie i obrona pracy magisterskiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved