Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Guillermo Hernán nowym rozgrywającym olsztyńskiego AZS-u

Guillermo Hernán nowym rozgrywającym olsztyńskiego AZS-u

fot. archiwum

Nowym rozgrywającym olsztynian w sezonie 2011/2012 będzie Guillermo Hernán. Reprezentant Hiszpanii w dniu dzisiejszym podpisał kontrakt z Indykpolem AZS UWM. W drużynie z Warmii zastąpił Estończyka, Kerta Toobala.

Guillermo Hernán urodził się 25 lipca 1982 roku w Granada w południowej Hiszpanii. Mierzący 182 cm Hiszpan dotychczas grał w swojej krajowej lidze. Do roku 2008 reprezentował barwy Universidad Granada skąd odszedł do zespołu CAI Voleibol Teruel, którego był kapitanem.

To właśnie w drużynie prowadzonej przez trenera Oscara Mozos Novillo odnosił największe sukcesy klubowe. Między innymi dwukrotnie poprowadził swój zespół do mistrzostwa Hiszpanii oraz do dwukrotnego tryumfu w Pucharze Hiszpanii. Nowy rozgrywający olsztynian zapewnił sobie już minimum srebrny medal tegorocznych rozgrywek Superligi Hiszpanii. CAI Voleibol Teruel awansował do finału gdzie rywalizować będzie z drużyną Unicaja Almería.

W marcu 2011 roku Guillermo Hernán zdobył Puchar Hiszpanii i został wybranym MVP całego turnieju.



– W miniony piątek spotkaliśmy się z naszym nowym trenerem Tomaso Totolo. W rozmowie przyznał, że dla niego priorytetem w budowaniu zespołu na nowy sezon jest zakontraktowanie rozgrywającego – tłumaczy wiceprezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. Tomasz Jankowski. Pojawiła się propozycja Guillermo Hernána. Znamy tego zawodnika z występów chociażby w Lidze Mistrzów gdzie w 2009 roku grał przeciwko Skrze Bełchatów. W minionym sezonie rywalizował również w europejskich Pucharach z Resovią Rzeszów. Ponadto nikomu chyba nie trzeba wyliczać jego sukcesów jakie odniósł i nadal odnosi z reprezentacją Hiszpanii – dodaje Tomasz Jankowski.

A te sukcesy to między innymi ponad 70. występów w reprezentacji Hiszpanii (od 2005 roku), z którą zdobył mistrzostwo Europy oraz po jednym medalu z każdego kruszcu w rozgrywkach Ligi Europejskiej. W 2010 roku Hiszpania zdobyła wicemistrzostwo Ligi Europejskiej a Guillermo Hernán został uznany za najlepszego rozgrywającego turnieju.

W Indykpolu AZS UWM Olsztyn Guillermo Hernán zastąpi Kerta Toobala.Żegnamy się z Kertem Toobalem i w tym miejscu chciałbym podziękować mu za walkę, zaangażowanie i serce wkładane w swoją pracę. W ostatnim okresie wykonał kawał dobrej roboty, za którą jesteśmy mu ogromnie wdzięczni – kończy prezes Tomasz Jankowski.

Warte odnotowania jest również to, że Guillermo Hernán jako junior odnosił sukcesy w siatkówce plażowej gdzie występował w parze z Raulem Mesa Lite. W 2003 roku zajęli 5. miejsce w mistrzostwach Europy do 23 lat, a już trzy lata później na letniej Uniwersjadzie zdobyli mistrzostwo Europy.

 

Guillermo Hernán Ruperez

Data urodzenia: 25.07.1982
Miejsce urodzenia: Granada (Hiszpania)
Wzrost: 182 cm
Waga: 73 kg
Pozycja: rozgrywający

Kariera klubowa:

2007/2008: Universidad Granada
2008/2011: CAI Voleibol Teruel

Sukcesy:

– Mistrzostwo Hiszpanii (2009, 2010)
– Puchar Hiszpanii (2010)
– Tytuł MVP Pucharu Hiszpanii
– Mistrzostwo Europy (2007)
– Mistrzostwo Ligi Europejskiej (2007)
– Wicemistrzostwo Ligi Europejskiej (2010)
– III miejsce Ligi Europejskiej (2005)
– Tytuł najlepszego rozgrywającego Ligi Europejskiej (2010)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved