Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Turniej w Chinach już bez polskich par

World Tour: Turniej w Chinach już bez polskich par

fot. archiwum

Nie udało się polskim parom awansować do turnieju głównego SWATCH FIVB World Tour w Sanya. Na trzeciej rundzie kwalifikacji zakończyły swój udział w zawodach Katarzyna Urban/Karolina Sowała. Wcześniej z gry odpadły Kołosińska/Brzostek i Niemc/Suwińska.

W pierwszej rundzie kwalifikacji najmniej szczęścia miała para Niemc/Suwińska. Polki jako jedyne musiały stoczyć pojedynek w pierwszym etapie. Dwie pozostałe dwójki awansowały dzięki „szczęśliwemu losowi" bez rozgrywania spotkań. Luiza Niemc i Karolina Suwińska niestety nie sprostały przeciwniczkom ze Szwecji Nilsson/Hansson i po dość szybkim spotkaniu uległy 0:2. W żadnym z setów nasze siatkarki nie były w stanie nawiązać z rywalkami walki.

Nilsson-Hansson – Niemc/Suwińska 2:0
(21:13, 21:15)

Dobrze swój udział w Sanya rozpoczęły za to Karolina Sowała i Katarzyna Urban. Polki w wyrównanym pojedynku okazały się lepsze od rosyjskiej dwójki Syrtseva/Shiryaeva. Polskie plażowiczki przede wszystkim dzięki swojej skutecznej grze, nie pozwoliły swoim przeciwniczkom rozegrać się na tyle by zagrozić sobie w końcówkach setów. Dzięki czemu całe spotkanie zakończyły w dwóch partiach.Sowała/Urban – Syrtseva/Shiryaeva 2:0

(21:17, 21:18)

Ciężki trzysetowy mecz rozegrały z kolei Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki bardzo dobrze rozpoczęły cały pojedynek. W pierwszym secie pewnie prowadziły od początku do końca. W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła, jednak nasze zawodniczki doprowadziły do emocjonującej końcówki i były bardzo blisko by całe spotkanie wygrać w dwóch partiach. Niestety, więcej zimnej krwi zachowały Australijki. W tie-breaku to już one przewodziły i ostatecznie sięgnęły po zwycięstwo w całym spotkaniu.

Hinchley/Rohkamper – Kołosińska/Brzostek 2:1
(16:21, 22:20, 15:8)


Na przeszkodzie do awansu do  turnieju głównego polskiej dwójce Sowała/Urban stanęły Włoszki. Polki mimo świetnej postawy we wcześniejszym spotkaniu, tym razem nie potrafiły znaleźć sposobu na skutecznie grające Giombini/Rosso. Rywalki poradziły sobie z naszymi zawodniczkami wyjątkowo szybko, bo w pół godziny. Nasze siatkarki tym samym pożegnały się z zawodami.

Giombini/Rosso – Sowała/Urban 2:0
(21:12, 21:14)

To dopiero drugi turniej w sezonie, więc gra dopiero się rozpoczęła. Przed naszymi siatkarkami kolejna szansa w Szanghaju, gdzie odbędzie się podwójny turniej – kobiecy i męski. Wszystkie trzy nasze pary grające w Sanya w nim wystąpią. Dojadą do nich nasze dwie męskie dwójki eksportowe – Fijałek/Prudel i Kądzioła/Szałankiewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved