Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomaso Totolo trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

Tomaso Totolo trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

fot. archiwum

Tomaso Totolo został nowym szkoleniowcem siatkarzy Indykpolu AZS UWM. Włoch związał się z Olsztynem na dwa lata. Ten szkoleniowiec pracował już w Polsce. W sezonie 2006/2007 był trenerem ekipy Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył srebrny medal.

Tomaso Totolo ma 46 lat i urodził się w Isola della Scala położonej w rejonie Wenecji Euganejskiej. Jako zawodnik grał do 33. roku życia, jednak jak sam przyznaje przez niski wzrost jego kariera zawodnicza nie była zbyt spektakularna.

Pracę szkoleniowca rozpoczął w zespole Aesse Isola della Scala Verona. Następnie podjął się asystowania w drużynach Aesse VRB Werona, Canadiens Verona i Marmi Lanza Werona. Do jednych z największych sukcesów Totolo można zaliczyć współpracę z Gianem Paolo Montalim, pierwszym trenerem reprezentacji Włoch. Rok po Igrzyskach Olimpijskich, na których Włosi zdobyli srebrny medal, Tomaso Totolo cieszył się ze zdobycia mistrzostwa Europy (2005).

Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS-UWM S.A. przyznaje, że prowadzone były rozmowy również z dotychczasowym szkoleniowcem Indykpolu AZS – Gheorghe Cretu. Niemniej jednak były przeszkody, które nie pozwoliły na kontynuację współpracy.O tym, że podpisaliśmy kontrakt z nowym szkoleniowcem, trener Gheorghe Cretu dowiedział się pierwszy – mówi Mariusz Szyszko.Uważam, że takie powinny być normy współpracy. Jesteśmy wdzięczni Gianniemu, ponieważ wspólnie z całym sztabem zrobili wszystko, by utrzymać zespół w lidze. Dziękujemy i mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się zejdą. Niestety, tym razem przeszkodą w dalszej współpracy były bariery związane ze sprowadzeniem do Polski rodziny trenera Cretu.

A dlaczego Tomaso Totolo? Prezes Szyszko tłumaczy: – Podoba mi się jego wizja budowania drużyny – mówi prezes olsztyńskiego klubu. – Ma już ogromne doświadczenie, które zdobył chociażby pracując w Jastrzębskim Węglu, gdzie zapisał się na długo w pamięci zarówno kibiców jak i samych zawodników. Totolo był asystentem Montalego podczas igrzysk w Atenach w 2004 roku, gdzie zdobył srebrny medal. Ostatnio był asystentem trenera Roberto Piazza w słynnym Sisleyu Treviso, dlatego sądzę, że zrealizuje cel, który postawimy sobie przed sezonem – kończy Mariusz Szyszko.

Od roku 2010 Tomaso Totolo jest również asystentem trenera reprezentacji Holandii.

Tomaso Totolo

Data urodzenia: 26.11.1965
Miejsce urodzenia: Isola della Scala (Włochy)

Kariera klubowa:
2000/2001 : Aesse Isola della Scala VR (A2)
2001/2002 : Aesse VRB Verona (A2)
2002/2003 : Canadiens Verona (A1)
2003/2004 : Marmi Lanza Verona (A2)
2004/2005 : Marmi Lanza Verona (A1)
2005/2006 : praca w reprezentacji Włoch
2006/2007 : Jastrzębski Węgiel (Polska Liga Siatkówki)
2007/2011 : Sisley Treviso (A1)

źródło: indykpolazsuwm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved