Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Mamy za sobą naprawdę udany rok

Piotr Gacek: Mamy za sobą naprawdę udany rok

fot. archiwum

- Cieszmy się ze srebrnego medalu i z optymizmem patrzmy w przyszłość - mówi libero ZAKSY, Piotr Gacek. - Suma sumarum mamy za sobą naprawdę udany rok. Graliśmy w trzech finałach. Naprawdę jest to udany rok dla środowiska w Kędzierzynie-Koźlu.

W tym sezonie, po raz pierwszy od czasu dominacji Skry Bełchatów, kibice byli świadkami zaciętej walki w finale rozgrywek PlusLigi. – Bardzo chcieliśmy zdobyć mistrzostwo Polski. Wydaje mi się, że dzięki tej wierze mecze ze Skrą stały na bardzo wysokim poziomie – wyjaśnia Piotr Gacek. Reprezentacyjny libero podkreślił, że największa szansa powalczyć o złoto była właśnie w tych rozgrywkach. – Moim zdaniem szkoda tego drugiego meczu w Bełchatowie, który po doprowadzeniu do tie-breaka mogłoby potoczyć się różnie – dodał siatkarz.

Kędzierzynianie na swoim terenie nie sprostali Skrze Bełchatów, jednak zdaniem Piotra Gacka najważniejsze jest to, że w obu spotkaniach było widać zaciętość i chęć zwycięstwa. – W trzecim meczu finałowym walczyliśmy, niestety nie udało się. W kolejnym pojedynku polegliśmy 3:0, jednak w poszczególnych setach nie przegraliśmy do 12, tylko po twardej walce. Cieszmy się z tego srebra i patrzmy z optymizmem w przyszłość – wyjaśnił zawodnik.

Nie można zapomnieć, że ZAKSA sięgnęła również po srebrny medal Pucharu CEV. Jest to dla tej ekipy ogromny sukces. W czasie, kiedy kędzierzynianie walczyli na europejskich parkietach kibicowała im cała siatkarska Polska. Zdaniem Piotra Gacka mimo wszystko, lepiej smakuje wicemistrzostwo Polski. – To są dwa różne sukcesy, ale bardziej cieszy nas medal mistrzostw Polski. Tutaj brnęliśmy przez szereg kłopotów, kontuzji. Cały rok rozegraliśmy bardzo dużo spotkań, bardzo dużo tie-breaków. Srebrny medal rozgrywek PlusLigi smakuje wyjątkowo dobrze – przyznał.Rozmawiała Natalia Skorecka – więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved