Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowa Resovia ma być drużyną walczaków

Nowa Resovia ma być drużyną walczaków

fot. archiwum

- Będzie dużo zmian. Zanosi się na bardzo ciekawy sezon transferowy. Zainteresowanie zawodnikami jest rekordowe. Każdy z pierwszej szóstki zespołów chce się wzmocnić - nie ukrywa menadżer Andrzej Grzyb. Sporo zmian czeka niechybnie Resovię.

Każdy chce mieć gwiazdę. Największe wzięcie mają przyjmujący. Rzecz w tym, że nie ma na rynku aż tylu dobrych zawodników – twierdzi Andrzej Grzyb.

Resovia nie wypełniła żadnego z trzech celów, jakie postawiono przed poważnie i za duże pieniądze zmienioną ekipą. To fakt, że rzeszowski zespół miał ogromnego pecha w najważniejszym momencie rozgrywek, czyli w play-off, bo przez rundę zasadniczą przeszedł nawet w niezłym stylu. Kontuzje Oliega Achrema i Georga Grozera osłabiły drużynę w rywalizacji z Kędzierzynem, ale prawdą jest, że ani Matej Cernić, ani Ryan Millar oraz Michał Baranowicz nie spełnili oczekiwań, choć ten ostatni miał także udane spotkania.

Matej Cernic podobnie jak Millar i Baranowicz wyjechali z Rzeszowa. Włoski przyjmujący nie wyklucza jednak, że w sezonie 2011/2012 nadal będzie występował w Asseco Resovii. – To nie zależy ode mnie – mówi Matej Cernic i dodaje: – Czekają mnie na pewno rozmowy z kierownictwem klubu i zobaczymy, jakie są plany Asseco Resovii, czy jestem brany pod uwagę, jeśli chodzi o skład na przyszły sezon czy nie. Na razie jesteśmy umówieni na rozmowy i na podjęcie decyzji przez klub co do mojej osoby do 15 maja. Zobaczymy, czy znajdziemy wspólne stanowisko. Na razie nic jeszcze nie wiem w tej kwestii – kończy Cernic.Ryan Millar w Polsce ponownie pojawi się 27 i 28 maja, kiedy to w Łodzi wraz z reprezentacją USA zagra z Polską w ramach Ligi Światowej. – To zabawne, bo po sezonie w PlusLidze spędzę w Stanach Zjednoczonych niespełna miesiąc czasu i potem przyjadę z kadrą do Polski na mecze LŚ – mówi środkowy Asseco Resovii.

Sporo uwag i pretensji kierowano pod adresem trenera Ljubo Travicy, który zgodnie z oczekiwaniami stracił już posadę. Teraz czas na zmiany w kadrze zawodniczej. Należy się ich spodziewać na przyjęciu, na środku siatki i przede wszystkim na rozegraniu.

Andrzej Kowal, nowy trener i szefowie klubu nazwiska kandydatów już znają. Z niektórymi są już po słowie. Czy będzie to kadrowa rewolucja? Kowal wprost nie odpowiada na tak postawione pytanie, ale wydaje się, że na małą rewolucję się jednak zanosi. Koncepcja jest gotowa, została przekonsultowana pod względem sportowym i finansowym. Pierwsze nazwiska oficjalnie już w maju. Nowy szkoleniowiec zapowiada, że będzie to team walczaków. I dobrze, bo tego błysku resoviakom brakowało w wielu ważnych meczach.

źródło: nowiny24.pl, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved