Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Ten sezon to wielki sukces

Krzysztof Stelmach: Ten sezon to wielki sukces

fot. archiwum

- Wiadomo, że jak w finale się przegrywa, to człowiek się smuci. Zarówno zawodnicy, jak i my trenerzy po żadnym finale nie byliśmy zadowoleni. Po dniu, dwóch docierało do nas, że osiągnęliśmy sukces, zrobiliśmy fajną robotę - mówi Krzysztof Stelmach.

Część osób może liczyła na więcej, inni uważali że będzie słabiej. Natomiast my wykonaliśmy swoje zadanie i czapki z głów przed moimi zawodnikami. Podziękowałem im za sezon i jestem z nich dumny za to, co demonstrowali podczas bardzo trudnych rozgrywek – mówi o swoich siatkarzach szkoleniowiec ZAKSY, Krzysztof Stelmach.

Już w piątej kolejce w wyjazdowym meczu z Resovią kontuzji doznał Sebastian Świderski. – Zastanawiałem się, dlaczego los tak krzywdzi Sebastiana? Zresztą spytałem go: Co tu, chłopie, zrobiłeś ludziom, że takie nieszczęścia ciebie spotykają?" W jednym roku wyszedł z ciężkiej kontuzji, potem miał drugą. I kiedy się wyleczył i wrócił do formy nieszczęście w meczu w Rzeszowie. To był cios dla niego, ale i dla drużyny. Zespół był budowany wokół Sebastiana i po pięciu kolejkach jedno z głównych ogniw nam pękło. Można się podłamać. I faktycznie wpadliśmy w pewien dołek. Ale powiedziałem sobie: chłopie, nie będziesz go miał i trzeba grać innymi – wspomina trener wicemistrzów Polski.

Graliśmy na trzech frontach: Pucharze Polski, lidze i Pucharze CEV. Wszystko traktowaliśmy poważnie, nie było odpuszczania, chłopaki walczyli w każdym turnieju. To nas wzmacniało. Jak juz przeszliśmy grupę CEV i trafiliśmy na drużyny z Ligi Mistrzów, które ograliśmy, to zyskaliśmy więcej wiary. udowodniliśmy, że możemy walczyć z drużynami silnymi i poczuliśmy sie mocniejsi. Może to były te momenty. W lidze walczyliśmy do samego końca. Po półfinałach z Resovią i pierwszych starciach ze Skrą poczuliśmy, że możemy namieszać. Nie udało się, ale godnie zakończyliśmy sezon. Zabrakło umiejętności – przyznaje Krzysztof Stelmach.Rozmawiał Roman Stęporowski
Cały wywiad w Nowej Trybunie Opolskiej

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved