Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga nadal w Świdniku?

I liga nadal w Świdniku?

fot. archiwum

Avia Świdnik o latach gry na zapleczu PlusLigi opuściła pierwszą ligę po porażkach w meczach o utrzymanie z Energetykiem Jaworzno. Póki co, w Świdniku żyją jednak nadzieją, że mimo porażki w sportowej rywalizacji... zagrają w I lidze.

Gdy świdniczanom przyszło walczyć o utrzymanie, mówiło się, ze w przypadku degradacji, miasto może wstrzymać dotację dla klubu. Teraz jednak wiadomo, że pieniądze zostaną wypłacone a klub nie upadnie, tylko będzie walczył o miejsce w I lidze. Ale czy będzie musiał?

W Avii wszyscy z niecierpliwością czekają na rozwój sytuacji w PlusLidze i pierwszej lidze. Jeżeli bowiem, doszłoby do powiększenia zespołów rywalizujących w najwyższej klasie rozgrywkowej, wtedy awansowałyby do niej i Trefl Gdańsk i Jadar Radom. Tym samym Świdnik pozostałby na mapie pierwszoligowych zespołów. – Nie wychodzimy przed szereg, cierpliwie czekamy na to, co się wydarzy – mówi trener Avii Grzegorz Ryś. Szkoleniowiec ciągle nie jest pewny pozostania w klubie. – Spodziewam się, że zarząd klubu będzie oczekiwał raportu za okres mojej pracy w Świdniku. W tej chwili nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej mojej przyszłości w Avii. Szanse na pozostanie oceniam pół na pół – zakończył Grzegorz Ryś.

źródło: dziennikwschodni.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved