Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Amaranta Navarro Fernandez: Myślę, że to jest bardzo dobra liga

Amaranta Navarro Fernandez: Myślę, że to jest bardzo dobra liga

fot. archiwum

- W Polsce czuję się znakomicie, jestem szczęśliwa - mówi hiszpańska zawodniczka Atomu Trefla Sopot. O grze w ekipie beniaminka PlusLigi Kobiet, pierwszych meczach ćwierćfinałowych play-off, recepcie na mistrzostwo opowiada Amaranta Navarro Fernandez.

Jesteśmy po dwóch pierwszych meczach twojej drużyny w play off. Wprawdzie wygrałyście oba spotkania, jednak KPSK Stal Mielec postawiła wam trudne warunki. Mieliście wiele problemów – zwłaszcza w drugim spotkaniu – aby odnieść zwycięstwa. Co było tego główną przyczyną?

Amaranta Navarro Fernandez: To prawda, że w play off wszystkie detale są ważne. KPSK Stal jest bardzo dobrym zespołem. Czasami kibice mogli myśleć, że sety można łatwo wygrać, ale musimy pamiętać, że poziom tej ligi jest bardzo wysoki i każda drużyna ma bardzo dobre zawodniczki. Musimy być pokorni i pracować ciężko w każdym meczu.

W drugim spotkaniu mielczanki prowadziły już 2:0 w setach. Co takiego się stało, że Atom Trefl grał o niebo lepiej w kolejnych trzech partiach?– Mielec wygrał dwa pierwsze sety, gdy my nie potrafiłyśmy odnaleźć naszego najlepszego grania. Ale ja myślę, że to był bardziej czynnik psychologiczny i wpływ kilku detali. My jesteśmy mentalnie silną drużyną i to udowadniamy. Ja jestem zadowolona ze swojej gry i moich koleżanek z zespołu oraz trenerów.

Kolejne spotkania rozegracie w Mielcu. Zanosi się na ciężką walkę…

– Tak, oczywiście, to będą trudne mecze. Będziemy musiały zagrać naprawdę dobrze, aby wygrać. Jestem przekonana jednak, że umiejętności moich koleżanek pozwolą nam na to. Musimy omówić co było źle, a co możemy poprawić.

W twoim zespole są znakomite siatkarki o uznanej, nie tylko europejskiej renomie. Macie zgraną ekipę. Co jest waszym celem w tym debiutanckim sezonie? Wielu fachowców przyznaje, że jesteście w stanie wygrać ligę.

– Cieszę się z umiejętności zawodniczek mojej drużyny. Myślę, że mamy grupę bardzo dobrych siatkarek. Ja z kolei zawsze byłam ambitna, nigdy się nie poddaję, lubię wyzwania. Mistrzostwo – kto wie, czemu nie? Oczywiście, to zależy od bardzo wielu czynników, które składają się na ligę. Jednak pierwszym krokiem jest posiadanie dobrych zawodniczek i my takie mamy w Atomie Treflu. Oczywiście, ja nie myślę o niczym, co może być w następnym spotkaniu. Kibice mają prawo mówić co myślą, my mamy tylko prawo do ciężkiej pracy i starania się o jak najlepsze występy.

W Pucharze Polski, w Inowrocławiu przegrałyście z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała i nie dotarłyście do finału. Co było przyczyną tego nieudanego występu?

– W Pucharze Polski przeciwko BKS Aluprof nie zagrałyśmy tak, jak to zwykle robiłyśmy w sezonie regularnym. Być może nasi fani byli bardzo niepocieszeni – ja to doskonale rozumiem. Była to dobra okazja do tego, aby wygrać bardzo cenne trofeum, lecz nie udało się. Musimy teraz patrzeć w przyszłość z optymizmem. Wydaje mi się, że kiedy ukończymy sezon to przyjdzie czas na analizy co tak naprawdę osiągnęłyśmy.

Chcecie teraz rewanżu w play off z mistrzyniami kraju z Bielska-Białej?

– Nie lubię słowa rewanż, nie jest to coś personalnego w stosunku do BKS-u. Oczywiście to prawda, że jesteśmy zobligowane do tego, aby przynajmniej wygrać następne spotkanie z Aluprofem. Nasi fani zasługują na to w zamian za ich wsparcie podczas spotkań, w których gramy. Nie możemy zapominać, że jest to bardzo dobry zespół. Jestem pewna, że następnym razem zagramy lepiej i spróbujemy odnieść zwycięstwo.

Grałaś w Hiszpanii i Włoszech. Co sądzisz o rozgrywkach w Polsce?

Myślę, że to jest bardzo dobra liga. Wydaje mi się, iż poziom tych rozgrywek będzie stale rósł. Jeśli wszyscy będą mocno pracowali, to nie mam wątpliwości, że będzie to jedna z głównych lig europejskich.

więcej na SportoweFakty.pl
autor tekstu: Paweł Sala

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved