Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Podsumowanie rundy zasadniczej

PRO B: Podsumowanie rundy zasadniczej

fot. archiwum

26. kolejka spotkań zakończyła rundę zasadniczą francuskiej PRO B. Pierwsze miejsce i bezpośredni awans do PRO A wywalczył zespół z Lyonu. Żadnej z "polskich" drużyn nie udało się awansować do fazy play-off.

W swoim ostatnim meczu w sezonie 2010/2011 zespół Jakuba Łomacza i Tomasza Wieczorka zmierzył się z Orange. Martigues przegrał w trzech setach, jednak mecz był bardzo wyrównany, a o wyniku poszczególnych setów decydowały zacięte końcówki, które "polska" drużyna przegrała do 23, 28 i 25. Martigues na 26 spotkań rozegranych w ramach ligi PRO B, wygrał 14. Niestety porażki w czterech ostatnich meczach sprawiły, że podopieczni Christophe Charroux spadli na siódmą lokatę, tracąc tym samym miejsce w play-ofach. Tomasz Wieczorek, który dołączył do Martigues w trakcie sezonu, rozegrał w barwach swojej nowej drużyny 12 spotkań i w generalnej klasyfikacji najlepiej blokujących zawodników zajął czwartą pozycję. Natomiast Jakub Łomacz, który pojawił się na boisku w 20 meczach, okazał się najlepszym serwującym ligi. Skuteczność w ataku polskich zawodników to odpowiednio 62% (77 zdobytych oczek) oraz 50% (243 punkty).

Porażki doznała również ekipa Nancy. Przegrywając z Chaumont w czterech setach zakończyła rundę zasadniczą na jedenastym miejscu. Dla zespołu Bartłomieja Podgórskiego pierwsza część sezonu była zdecydowanie lepsza. Na trzynaście spotkań wygrali osiem, natomiast w meczach rewanżowych tylko czterokrotnie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Polak w dwudziestu sześciu meczach zdobył 387 punktów, w tym 344 w ataku, przy 47% skuteczności. Taki wynik pozwolił na zajęcie dziewiątej pozycji pod względem ilości zdobytych oczek.

Zwycięstwo odniosła jedynie drużyna Ales, która na wyjeździe pokonała Dunkerque. Po raz kolejny najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobył Michał Kamiński. Jego zespół zajął ostatecznie dziesiątą lokatę, jednak Polak był jednym z wyróżniających się zawodników w przekroju całego sezonu. Z 453 punktami zdobytymi w 23 meczach zajął trzecią pozycję w rankingu najlepiej punktujących zawodników. Jego skuteczność w ataku wyniosła 49%. W czołowej dziesiątce znalazł się również w klasyfikacji najlepiej zagrywających, a zajął w niej szóstą lokatę, ze średnią 1,4 asa serwisowego na mecz.Bezpośredni awans do PRO A wywalczyła drużyna Lyon, natomiast ekipy z miejsc 2-5 zagrają w play-off. Zwycięzcy półfinałów, w których zmierzą się Asnieres z Narbonne oraz Avignon z Chaumont, będą walczyć o ostatni "bilet" do ekstraklasy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved