Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Wrocławianki przed szansą na historyczny awans

PlusLiga Kobiet: Wrocławianki przed szansą na historyczny awans

fot. archiwum

Wrocławianki już w najbliższą środę i czwartek staną przed historyczną szansą awansu do czołowej czwórki Plusligi Kobiet. Zwycięstwo odniesione w ubiegłym tygodniu na trudnym terenie w Dąbrowie G. może okazać się dla nich sporym atutem w dalszej walce.

Ale i paradoksalnie może spowodować znacznie większą presję w spotkaniach przed własną publicznością. Rezultat w nadchodzących spotkaniach jest sprawą otwartą.

Rywalizacja w tej parze zwiastowała od początku sporo emocji, bowiem w rundzie zasadniczej oba zespoły toczyły ze sobą wyrównane potyczki. Najwyraźniej styl prezentowany przez oba zespoły wzajemnie im odpowiada, a w ramach wspólnej konfrontacji potrafią neutralizować swoje mocne punkty. Dąbrowianki pokazały się na przestrzeni sezonu jako zespół grający równo i prezentujący się solidnie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Jednakże pierwszym sygnałem ostrzegawczym mogła okazać się ich przegrana w ramach rywalizacji z Aluprofem BKS Bielsko-Biała, kiedy to w ćwierćfinale prowadziły już 2:0, aby przegrać 2:3. Historia lubi się powtarzać i podobny scenariusz mieliśmy okazję oglądać w piątkowy wieczór na parkiecie w Dąbrowie Górniczej. Gospodynie prowadziły już 2:0, aby przegrać kolejne trzy partie i oddać zwycięstwo rywalkom.

Wrocławianki z kolei znane są ze swojej waleczności i walki do ostatniej piłki w każdym spotkaniu. Szeroka ławka rezerwowych, możliwość manewru i rotacji składem oraz skuteczność w bloku zdecydowanie pozwala na nawiązywanie walki z wyrównanymi zespołami. Niezmiennie wysoką dyspozycję prezentuje Katarzyna Jaszewska, która znajduje wsparcie w Bogumile Barańskiej oraz Katarzynie Mroczkowskiej. Wrocławianki jednak bardzo ostrożnie podchodzą do konfrontacji z brązowymi medalistkami ubiegłego sezonu. Unikają deklaracji, zapowiadają walkę do ostatniej piłki i są świadome, że duży sukces jest bliżej niż kiedykolwiek. Remis 1:1 w rywalizacji play off daje z pewnością komfort wrocławiankom, które za wszelką cenę chcą pokonać rywalki i to dwukrotnie. Czy uda im się potwierdzić to na parkiecie we Wrocławiu? A może podrażnione przegraną dąbrowianki będą chciały udowodnić, że przegrana u siebie była jedynie wypadkiem przy pracy? O tym przekonamy się już w czwartkowy wieczór.



Spotkanie zostanie rozegrane w środę i czwartek (27-28.04.2011) o godzinie 18.00 w hali Orbita we Wrocławiu. Więcej szans na zwycięstwo firma Unibet przyznaje dąbrowiankom (kurs 1,60) niż Gwardii Wrocław (kurs 2,20).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved