Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Piotr Łukasik: Wszyscy byli zawiedzeni naszą postawą

Piotr Łukasik: Wszyscy byli zawiedzeni naszą postawą

fot. archiwum

- Wszyscy byli zawiedzeni naszą postawą bo nic nie ułożyło się po naszej myśli - powiedział Piotr Łukasik po nieudanych dla naszych kadetów mistrzostwa Europy. W Turcji, gdzie rozgrywano turniej, podopieczni Macieja Zendeła nie zdołali wyjść z grupy.

Na inaugurację turnieju niespodziewanie przegrali z Grecją 0:3. W kolejnym spotkaniu pokonali reprezentację Turcji 3:1, ale nazajutrz w takim samym stosunku ulegli faworyzowanym Serbom, którzy sięgnęli po złoto. W meczu, który dawał szanse Polakom na awans do kolejnej rundy, nie sprostali Bułgarom 1:3. – Chyba trochę zlekceważyliśmy Greków, którzy okazali się naprawdę silną ekipą – mówi Piotr Łukasik, siatkarz Indykpolu AZS UWM Olsztyn. – Byli bardzo ułożeni, szczególnie w defensywie. Z kolei nastawiliśmy się na trudny bój z gospodarzami, a dość łatwo ich pokonaliśmy. Co do spotkania z Serbią, to można powiedzieć, że przegraliśmy w zasadzie z jednym ich zawodnikiem Urosem Kovaceviczem, który został MVP turnieju. Natomiast w pojedynku z Bułgarią, który był walką o wszystko, zabrakło nam odpowiedniej mobilizacji. Dziwnie podeszliśmy do tego meczu, a to w efekcie kosztowało nas powrót do domu.

Warto dodać, że minimum, jakie biało-czerwoni postawili sobie w Ankarze, było zajęcie co najmniej szóstego miejsca. Drużyny, które uplasowały się w tym przedziale (pozycje 1-6), otrzymywały bowiem automatyczną kwalifikację do mistrzostw świata kadetów. I już wiadomo, że zabraknie tam Polaków. – Jedynym plusem był fakt, że wróciliśmy do domu na święta – mówi Piotr Łukasik. – Wszyscy byli zawiedzeni naszą postawą bo nic nie ułożyło się po naszej myśli.

* więcej w Gazecie Wyborczejźródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved