Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cuneo i Trentino bliżej finału Serie A

Cuneo i Trentino bliżej finału Serie A

fot. archiwum

Pierwsze mecze półfinałowe we włoskiej Serie A mężczyzn są już historią. Zwyciężyły w nich ekipy z Cuneo oraz z Trydentu, zbliżając się o krok do awansu do meczu finałowego. Czy drużyny Maceraty i Modeny skutecznie się im przeciwstawią w kolejnych meczach?

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu półfinałowym, o krok bliżej awansu do finału jest ekipa Cuneo, która w czterech setach pokonała rywali z Maceraty. Premierowa odsłona meczu była zdominowana przez podopiecznych Berruto, doskonale radzących sobie w polu serwisowym. Goście, swą mocną zagrywką, skutecznie utrudniali siatkarzom z Piemontu wyprowadzenie akcji, co przełożyło się na ich niską, zaledwie 32%, skuteczność w ataku. Gospodarze mieli ogromne trudności z przebiciem się przez szczelny blok drużyny przyjezdnej – brylował w tym elemencie Marko Podrascanin – lub ze skończeniem swych akcji „na czysto”, gdyż zawodnicy z Maceraty świetnie ustawiali się w polu, podbijając ataki rywali. drugi set przyniósł odmianę gry obu ekip o 180 stopni. Cuneo zaczęło prezentować siatkówkę, do jakiej wszystkich przyzwyczaiło, Macerata zaś zupełnie straciła rytm. Było tak do pierwszej przerwy technicznej, kiedy to goście wzięli się za odrabianie strat. Dobra gra w ataku oraz bloku nie wystarczyły jednak podopiecznym Mauro Berruto do wygrania partii, popełnili oni zbyt wiele błędów własnych, zwłaszcza w polu serwisowym. Dwa kolejne sety należały już do ekipy trenera Giulianiego, która kontrolowała ich przebieg od pierwszej piłki. Gospodarze spisywali się w nich lepiej w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, nie pozwalając ekipie Lube Banca Maceraty na powrót do dyspozycji z pierwszej partii, czemu zawdzięczają swój triumf.

Bre Banca Lanutti Cuneo – Lube Banca Marche Macerata 3:1
(15:25, 25:23, 25:17, 25:21)

MVP spotkania: Władimir NikołowSkłady zespołów:
Bre Banca Lanutti Cuneo: Mastrangelo (7 pkt.), Wijsmans (15), Grbić (3), Nikołow (18), Patriarca (6), Wołkow (10), Henno (libero) oraz Montagna, Peda
Lube Banca Marche Macerata: Savani (12 pkt.), Vermiglio (2), Conte (12), Stanković (11), Omrcen (14), Podrascanin (11), Paparoni (libero) oraz Lampariello, Martino (1)

Potyczka Itasu Diatec Trentino i Casa Modeny była bez porównania mniej emocjonującym widowiskiem, gdyż dominacja podopiecznych Radostina Stojczewa była niepodważalna. Na początku każdej z partii wypracowywali sobie oni kilkupunktową przewagę nad rywalem, systematycznie ją powiększając. Goście nie mieli nic do powiedzenia, nie potrafili znaleźć argumentów, na grających swoją siatkówkę gospodarzy. Trydenccy siatkarze wyśmienicie spisywali się w elemencie zagrywki, posyłając swym rywalom aż dziesięć asów serwisowych (po trzy „oczka” w tym elemencie zdobyli Kazijski i Juantorena), jedenastokrotnie zmuszając podopiecznych Daniele Bagnolego do popełnienia błędu w przyjęciu, a pozostałymi zagrywkami niezwykle utrudniając im wyprowadzenie akcji. Drużyna Łukasza Żygadło również w pozostałych elementach radziła sobie bez porównania lepiej od ekipy Modeny. Przy takiej grze, jaką zaprezentowali zawodnicy po oby stronach siatki, zwycięzca nie mógł być inny jak tylko Itas Diatec Trentino.

Itas Diatec Trentino – Casa Modena 3:0
(25:15, 25:14, 25:18)

MVP spotkania: Jan Stokr
Składy zespołów:

Itas Diatec Trentino: Kazijski (12 pkt.), Birarelli (9), Juantorena (10), Raphael (2), Sala (4), Stokr (15), Bari (libero) oraz Della Lunga (1), Leonardi, Żygadło, Sokołow, Colaci (libero)
Casa Modena: Kooistra (6 pkt.), Bruno (2), Dennis (3), Creus (5), Casoli (5), Diaz (3), Mania (libero) oraz Fabroni, Bierieżko, Kooy (8), Casadei (1), Piscopo (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved