Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Andrzej Peć: Lecimy do Turcji walczyć o jak najwyższe cele

Andrzej Peć: Lecimy do Turcji walczyć o jak najwyższe cele

fot. archiwum

Reprezentacja Polski spotkaniem ze Słowenią rozpocznie 30 kwietnia w Ankarze grę o medale w mistrzostwach Europy kadetek. - Lecimy do Turcji walczyć o jak najwyższe cele - zapowiada trener polskich kadetek, Andrzej Peć.

Będzie to mecz otwarcia – mówi Andrzej Pyć o spotkaniu inaugurującym ME kadetek. – Często w takich sytuacjach o wyniku decydują emocje i nerwy, a nie rzeczywiste umiejętności. Nasze rywalki bardzo dobrze grają na skrzydłach – dodaje szkoleniowiec reprezentacji Polski.

W grupie, w której zagra reprezentacja Polski, silnych zespołów nie brakuje. Teoretycznie najsilniejszą wydaje się być Serbia. Zespół ten jest bardzo mocny w kategoriach młodzieżowych. Mistrzostwa Europy będą również kwalifikacją do mistrzostw świata, których gospodarzem będzie Turcja. Awans uzyskają cztery czołowe drużyny. Gdy w tym gronie znajdą się gospodynie czempionatu, to kwalifikację uzyska również piąta drużyna ME.

Reprezentacja Polski ma za sobą cykl meczów z Niemcami w Szczyrku. Dwa oficjalne spotkania zostały przegrane po 2:3. Trzeci sparing Polki wygrały 4:1. W tym ostatnim przypadku trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów. Dwa ostatnie dni przed czwartkowym odlotem polskie siatkarki spędzą w Sosnowcu.Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy kadetek: rozgrywające – Natalia, Gajewska, Ewelina Tobiasz, atakujące – Patrycja Flakus, Natalia Strózik, środkowe – Iga Chojnacka, Ewelina Janicka, Karolina Szymańska, przyjmujące – Aleksandra Wójcik, Paulina Głaz, Martyna Grajber, Julia Twardowska, libero – Anna Korabiec. Poza Gajewską i Głaz wszystkie zawodniczki są uczennicami SMS Sosnowiec.

Program meczów reprezentacji Polski w grupie II: 30 kwietnia – Słowenia (15:30), 1 maja – Turcja (18:00), 2 maja – Serbia (15:30), 3 maja – dzień wolny, 4 maja – Czechy (13:00), 5 maja – Hiszpania (15:30). W grupie I zagrają: Niemcy, Belgia, Grecja, Włochy, Słowacja, Ukraina. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów. Drużyny z miejsc 3-4 będą grać o lokaty 5-8.

* autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved