Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superliga: Zenit i Dynamo zagrają o złoto

Superliga: Zenit i Dynamo zagrają o złoto

fot. archiwum

W finale rosyjskiej Superligi siatkarzy zmierzą się Zenit Kazań i Dynamo Moskwa. Po niesamowitym starciu w sezonie zasadniczym, zakończonym triumfem Dynama 3:2, mimo prowadzenia rywali 2:0 oraz walce w półfinale Ligi Mistrzów, teraz czas na starcie finałowe.

Już na początku rywalizacji w fazie play-off doszło do sensacji. Najlepsza po rundzie zasadniczej drużyna gwiazd, Iskra Odincowo, przegrała z ósmym zespołem, Dynamem Krasnodar. Za szokującą porażkę i konflikty w zespole, które do niej doprowadziły, posadą zapłacił opiekun Iskry, Włoch Roberto Santilli, były trener Jastrzębskiego Węgla. Tymczasem swoich rywali pokonały zgodnie z planem drużyny Zenitu Kazań, Dynama Moskwa i Lokomotiwu Biełgorod i zameldowały się w czołowej czwórce.

W półfinałach z prezentu jaki sprawiła rywalom Iskra skorzystał zespół Zenitu Kazań. Klubowi wicemistrzowie Europy odprawili z kwitkiem (3:1 w rywalizacji  play-off) sensacyjnych zwycięzców z Dynama Krasnodar i awansowali do finału. Rosyjska maszyna napędzana amerykańskim mózgiem, Lloyem Ballem czekała tylko na rywala drugiego półfinału, gdzie zacięte boje toczyli siatkarze z Moskwy i Biełgorodu. Dynamo prowadziło już 2:0 w play-off, ale Biełgorod potrafił wyrównać i doprowadzić do meczu numer pięć. Ten padł łupem Dynama, które wygrało 3:1 i całą rywalizację 3:2.

Teraz w finale dojdzie do rewanżu za półfinał Final Four Ligi Mistrzów, gdy w Bolzano po rewelacyjnym w wykonaniu Zenitu meczu, Dynamo poległo 0:3 i odpadło z walki o trofeum. Trener zespołu z Moskwy, Jurij Czerednik, długo nie mógł się pogodzić z takim obrotem spraw. Pamiętał zapewne jak miesiąc wcześniej w Superlidze mimo powadzenia 2:0 Kazania, Dynamo potrafiło odwrócić bieg zdarzeń i triumfować 3:2. Teraz wielki rewanż zepołów Władimira Alekny i Jurija Czerednika jest nieunikniony. Mecz zapowiada się jako wspaniała rywalizacja Brazylijczyka Dante Amarala (Dynamo), z Amerykanami Lloyem Ballem i Riedem Priddym. Do tego należy dodać jeszcze niemal całą reprezentację Rosji i finał Superligi gotowy.źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved