Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Iwona Kandora: To był zaszczyt dla mnie pełnić rolę kapitana

Iwona Kandora: To był zaszczyt dla mnie pełnić rolę kapitana

fot. archiwum

Zespół Silesii Volley odniósł historyczny sukces zajmując wysokie trzecie miejsce. Zarząd klubu rozpoczął rozmowy z zawodniczkami na temat przyszłego sezonu. W następnym sezonie w składzie prawdopodobnie nie zobaczymy Iwony Kandory.

W ubiegłym sezonie zasiliłaś skład Silesii Volley i jako kapitan poprowadziłaś zespół do trzeciego miejsca w lidze. Jaki był ten sezon ?

Iwona Kandora:To był zaszczyt dla mnie pełnić role kapitana, a to, że dziewczyny i trenerzy wybrali mnie do tej roli wielkim wyróżnieniem. Cały sezon był bardzo udany, równy, mogę wypowiadać się w samych superlatywach.

Z PlusLigi przeszłaś do I ligi, nie było to dla ciebie zbyt trudne?Poziom pierwszej ligi jest dużo wyższy niż w poprzednich latach, mimo że przeszłam z wyższej ligi do pierwszej włożyłam w ten sezon dużo pracy, pełniłam inna role niż dotychczas, ciążyła na mnie większa odpowiedzialność i grałam na przyjęciu a w sezonie 2009//2010 na środku. To wszystko powodowało, że miałam wyzwanie i mobilizacje do pracy. Bardzo się cieszę z tego trzeciego miejsca a sezon wiele mnie nauczył i był bardzo udany.

Granie na zapleczu ekstraklasy jest zupełnie inne.

Jest niewiele inne, może mniej kibiców, mniej otoczki i zamieszania trochę mniej stresu, ale ambicja i wola walki ta sama.

Niestety klub nie przedłużył z tobą kontraktu. Jakie masz, zatem plany na przyszłość?

Decyzja klubu mnie zaskoczyła, ale wysłuchawszy argumentów dyrektora rozumiem, że klub ma mniejszy budżet na kolejny sezon, stąd nie zaproponowano mi przedłużenia umowy. Co do planów to chcę grać w przyszłym sezonie w siatkówkę na jak najwyższym poziomie, w chwili obecnej nie mam żadnych planów, bo chciałam zostać na Śląsku, mój mąż ma tutaj pracę i już podpisał kontrakt na kolejny sezon.

Jak będziesz wspominać pobyt na Śląsku?

Bardzo pozytywnie. Otaczali mnie tu wspaniali ludzie i miałam blisko do rodzinnego Bielska-Białej. Ja chciałam w tym miejscu bardzo podziękować wszystkim dziewczynom z zespołu Silesii Volley i trenerom oraz wszystkim, którzy wspierali ten zespół i byli z nami. To był zaszczyt z wami pracować.

źródło: inf. własna, silesiavolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved