Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Młode talenty polskiej siatkówki plażowej trenują w Turcji

Młode talenty polskiej siatkówki plażowej trenują w Turcji

fot. archiwum

Od piątku młodzieżowa kadra Polski przebywa na obozie przygotowawczym w Turcji, gdzie poleciało 15 niezwykle utalentowanych duetów. W tym sezonie będą one rywalizować na polskich i zagranicznych plażach w kategoriach kadetów i juniorów.

Maciej Biernat: Nie po raz pierwszy wybieracie się do Turcji…

Andrzej Piotrowski, trener męskich grup młodzieżowych reprezentacji Polski: – Odwiedzamy to miejsce już po raz trzeci ze względu na wymarzoną bazę noclegową. Przebywać będziemy w hotelu o nazwie Club Kastalia, który położony jest około 15 kilometrów od Alanyi.

O wyjazd starało się wiele par…Powołanie otrzymały po trzy pary juniorów i kadetów. Pojechali z nami Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, Paweł Pełka/Maciej Kosiak, Michał Rączka/Maciej Rudol, Łukasz Kaczmarek/Sebastian Kaczmarek, Patryk Lampart/Alex Andryszewski, Michał Bryl/Kacper Kujawiak.

Jak wygląda plan treningowy na czas zgrupowania?

Planujemy dwa treningi dziennie na boiskach oraz dwa treningi w tygodniu na siłowni. Jest to jedyny obóz w tym roku, służący jak najlepszemu przygotowaniu zawodników do sezonu i docelowych imprez młodzieżowych.

Którzy z pana podopiecznych wystąpią w tym roku w turniejach z cyklu World Tour?

W tegorocznych rozgrywkach WT wystąpi para Kantor/Łosiak. Jeśli chodzi o pozostałe pary to decyzja jeszcze nie zapadła. Między innymi ten obóz ma nam uświadomić i pokazać, którzy zawodnicy są już gotowi na udział w zawodach tak wysokiej rangi.

Rozmawiał Maciej Biernat – beachvolleyball.pl


Michał Makowski: Jaki jest główny cel obozu?

Violetta Bakoś, trenerka kadry narodowej juniorek w siatkówce plażowej: – Do Turcji polecieliśmy w celu przygotowania zawodniczek do poszczególnych imprez młodzieżowych. W kwietniu pogoda jest tam wyśmienita i panuje wysoka temperatura, przez co zawodniczki będą mogły sprawdzić jak zachowuje się ich organizm w takich warunkach.

Liczycie na rozegranie sparingów z zawodniczkami z zagranicy?

Club Kastalia to ogromny ośrodek w którym znajduje się około 20 boisk do siatkówki plażowej. Na pewno oprócz nas będą także zawodnicy z innych krajów, z którymi niewątpliwie będziemy sparować.

Które z zawodniczek będą miały szanse pokazać się szerszej publiczności na WT w Mysłowicach?

W Mysłowicach zagrają Martyna Kozińska z Agatą Oleksy, Sylwia Pilarek z Anetą Gancarczyk oraz młoda para Katarzyna Kociołek/Karolina Baran.

Rozmawiał Michał Makowski – beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved