Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Mariusz Soja: Chcemy zbudować solidną drużynę

Mariusz Soja: Chcemy zbudować solidną drużynę

fot. archiwum

Drugoligowe siatkarki Budowlanych Toruń zakończyły sezon na trzeciej lokacie. Wynik zaskakująco dobry, bowiem przed sezonem w zespole nie było różowo, zostały głównie wychowanki. Jednak przyszłość maluje się optymistycznie.

Prezes Budowlanych, Jarosław Hausman, obiecał większe pieniądze niż w ostatnim sezonie. – Nie są to szokujące pieniądze, ale też nie takie znowu małe. Spokojnie możemy za to ściągnąć ciekawe zawodniczki i zbudować solidny zespół w II lidze – podkreślił trener Mariusz Soja w wypowiedzi dla Gazety Pomorskiej. W Toruniu powinny pojawić się doświadczone rozgrywająca i przyjmująca. Bowiem z drugiej ligi ciężko jest awansować. Jak zapewnił szkoleniowiec rozmowy trwają. – Szukamy zawodniczek w całym kraju, bo w regionie rynek jest raczej skromny, a większość dziewczyn jest związana ze swoimi klubami. Mamy na liście kilka ciekawych nazwisk, ale nic jeszcze nie jest przesądzone. Niektóre zawodniczki obiecały nam przyjście do Torunia, o ile nie dostaną propozycji z wyższej ligi w najbliższym czasie – wyjaśnił Soja.

Trener chciał zakończyć budowę składu na następny sezon do końca maja, jednak wie, że jest to niemożliwe. – Do końca tego miesiąca chciałbym porozmawiać indywidualnie z wszystkimi dotychczasowymi naszymi siatkarkami. Chciałbym znać ich plany, one także muszą poznać zamierzenia i możliwości klubu. Dopiero potem będziemy zapewne finalizować rozmowy z zawodniczkami z innych klubów – zakończył szkoleniowiec.

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved