Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Lorenzo Bernardi w Siatkarskiej Galerii Sław

Lorenzo Bernardi w Siatkarskiej Galerii Sław

fot. archiwum

Kubanka Magaly Carvajal, Amerykanka Rita Crockett, Włoch Lorenzo Bernardi, Argentyńczyk Hugo Conte, Serb Władimir Grbić oraz jeden ze współtwórców FIVB Czech Frantisek Stibitz zostali kolejnymi członkami Siatkarskiej Galerii Sław.

28 października w Holyoke odbędzie się kolejna gala Siatkarskiej Galerii Sław, na której dołączy wyżej wspomniana szóstka. Galerię Sław tworzą członkowie z 19 krajów, jest ich równo 100.

Sześć osób, które w tym roku wstąpią w szeregi Siatkarskiej Galerii Sław, są wybitnymi indywidualnościami, które wyróżniły się w sporcie jako zawodnicy lub liderzy. Niektórzy w obu dziedzinach. Wyróżnienie jest przyznawane legendom siatkarskim bez względu na kraj pochodzenia czy płeć – powiedział Doug Beal, przewodniczący Siatkarskiej Galerii Sław.

Władimir Grbić i Hugo Conte wejdą do Galerii jako pierwsi przedstawiciele swoich państw. To świetny przykład realizacji misji, którą założyła sobie kapituła, czyli prezentowanie międzynarodowego spektrum siatkarskich legend i upamiętnienie ich w Siatkarskiej Galerii Sław. – Siatkówka to sport globalny. Jest w nim miejsce nie tylko dla tych sześciu krajów, które w tym roku dołączą do Galerii, ale dla wszystkich 220 państw, wchodzących w skład FIVB – podkreślił Beal.Lorenzo Bernardi jest trzecim reprezentantem Włoch w Galerii. Lista jego sukcesów jest długa. Poprowadził reprezentację Italii do srebrnego medalu w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo świata w 1990 i 1994 roku. Został najlepszym zawodnikiem MŚ w 1994. Również dwukrotnie wywalczył złoto w europejskim czempionacie. W reprezentacji rozegrał 306 spotkań. Grał wiele lat we włoskiej lidze, dziewięciokrotnie został mistrzem Italii.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved