Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Benjamin Hardy opuszcza zespół Jastrzębskiego Węgla

Benjamin Hardy opuszcza zespół Jastrzębskiego Węgla

fot. archiwum

- Prawdopodobnie ten sezon był moim ostatnim w karierze - mówi Australijczyk Ben Hardy, którego w przyszłym sezonie nie zobaczymy już w barwach Jastrzębskiego Węgla. - Jestem coraz starszy i coraz trudnej grać mi na najwyższym poziomie.

Dla Jastrzębskiego Węgla sezon 2010/2011 się już skończył i władze klubu powoli myślą o budowie zespołu na kolejny sezon. Na razie trudno przewidzieć jak ten skład będzie wyglądał. Przesądzone jest natomiast pożegnanie z klubem i drużyną Australijczyka Bena Hardyego, siatkarza, który fantastycznie zapisał się w dorobku klubu i był jego jakże ważnym ogniwem w kilku ostatnich sezonach. Ben zapowiedział zakończenie kariery siatkarskiej…

– Jestem coraz starszy i coraz trudnej grać mi na najwyższym poziomie. Kiedyś taki moment w życiu przychodzi, że trzeba pomyśleć o zakończeniu kariery. Mam już 37 lat, ostatni sezon spędziłem w Jastrzębiu sam, bo rodzina mieszka w Australii i było mi niezwykle ciężko. Prawdopodobnie ten sezon był moim ostatnim w karierze – mówił po zakończeniu sezonu Ben Hardy.

Hardy trafił do Jastrzębskiego jesienią 2008 r. Sezon wcześniej Jastrzębski Węgiel rywalizował w Lidze Mistrzów z belgijskim klubem Knack Roeselare, w którym właśnie grał Benjamin Hardy. Zwrócił wówczas uwagę działaczy śląskiego klubu i w kolejnym sezonie był już zawodnikiem Jastrzębia. Nie był zresztą pierwszym Australijczykiem w klubie, grał już wówczas w drużynie jego rodak Igor Yudin.Klubowe sukcesy największe odnosił w Belgii i Polsce. Z Knack Roeselare wywalczył trzykrotnie mistrzostwo Belgii i dwukrotnie krajowy puchar. W Jastrzębiu wywalczył w 2010 r. Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski, a także brązowy medal w 2009 r. Sukcesy odnosił też w europejskich pucharach. W 2009 r. zdobył z Jastrzębiem srebrny medal Challenge Cup, a w 2011 r. czwarte miejsce w Europejskiej Lidze Mistrzów.

W okresie gry w Jastrzębiu imponował pewnym przyjęciem zagrywki, znakomitym serwisem i skutecznymi atakami. Z pewnością najlepszy w jego wykonaniu w Jastrzębiu był poprzedni sezon, gdzie przez cały rok grał na fantastycznym poziomie. Miał wielki wkład w wywalczenie przez drużynę wicemistrzostwa Polski. Fantastycznie grał także w pamiętnym dla kibiców drużyny finale Pucharu Polski w 2010 r. rozegranym w Bydgoszczy. Ben odebrał po nim nagrodę dla najlepiej zagrywającego siatkarza turnieju finałowego.

* więcej w serwisie ksjastrzebskiwegiel.pl

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved