Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Todd Rogers i Philip Dalhausser najlepsi w Brasilii

Todd Rogers i Philip Dalhausser najlepsi w Brasilii

W meczu o trzecie miejsce WT w Brasili Chińczycy Wu/Xu pokonali Brazylijczyków Ricardo/Marcio Araujo. Z kolei w ścisłym finale nie było niespodzianki. Pewnie triumfowali Amerykanie Rogers/Dalhausser, którzy pokonali Alisona i Emanuela.

W pierwszym secie prym wiedli Chińczycy, którzy szybko wyszli na trzypunktową przewagę, a różnica pozwalała im kontrolować seta do samego końca. Z kolei druga odsłona miała odwrotny scenariusz, a górą byli Ricardo oraz Marcio. O losach medalu decydował więc tie-break, a prowadzenie Chińczyków 7:4 znacznie ułatwiło im wykonanie zadania. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:10 dla Azjatów i tym samym zdobyli pierwsze brązowe krążki w tym sezonie.

Ricardo/Marcio Araujo – Wu/Xu 1:2
(17:21, 21:16, 10:15)

Finałowe spotkanie było obfite w emocje jedynie w pierwszej odsłonie. Niemal do połowy seta wynik wahał się w granicach remisu, a o zwycięstwie zadecydowała końcówka, w której lepsi okazali się reprezentanci USA (21:18). Na początku drugiej partii Emanuel popełnił trzy proste błędy, przez co Brazylijczycy przegrywali 1:5 i poprosili o czas. Po przerwie gospodarze zrewanżowali się, a wszystko za sprawą Alisona, który wyraźnie lepiej radził sobie w ataku od swojego partnera (6:5). Kolejne nieudane akcje Emanuela sprawiły, że Amerykanie czuli się na boisku coraz pewniej. Do końca spotkania Rogers i Dalhausser kontrolowali sytuację na korcie, a piękny blok drugiego z nich zapewnił zawodnikom z USA złote medale. – Uwielbiamy grać w Brazylii, to tu są najlepsi na świecie kibice i ciężko na własnym terenie pokonać Brazylijczyków – mówił po meczu finałowym Todd Rogers. Amerykanie pokonali Alisona i Emanuela w tym turnieju dwukrotnie. – Graliśmy na swoim poziomie, co bardzo cieszy, biorąc pod uwagę fakt, że do Igrzysk Olimpijskich pozostał już tylko rok. Dziękuje parze amerykańskiej, że tu przyjechała, bo grając z nimi tylko możemy podnosić swoje umiejętności. Dzisiaj byli w stanie zneutralizować nasze ataki – mówił Emanuel.

Rogers/Dalhausser – Alison/Emanuel 2:0
(21:18, 21:13)

źródło: beachvolleyball.pl, FIVB, inf. własna