Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Cieszymy się z tego, co mamy

Piotr Gacek: Cieszymy się z tego, co mamy

fot. archiwum

- Odnieśliśmy w końcu duży sukces w europejskich pucharach i teraz w PlusLidze. Jak się popatrzy na to, przez co przeszliśmy i ile nas to kosztowało, to te srebrne medale naprawdę wybornie smakują - mówi libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Piotr Gacek.

Za wami długi, bardzo trudny i wyczerpujący sezon, ale zakończony ogromnym sukcesem. Trzy finały i na koniec srebro mistrzostw Polski. Tylko gratulować.

Piotr Gacek:Podsumowując tak na szybko, to był bardzo dobry sezon dla zespołu. Mieliśmy swoje problemy. Ze składu wypadł Sebastian Świderski. Potem przyszły inne kontuzje. Wytrzymaliśmy to wszystko. Zagraliśmy w trzech finałach, a na zakończenie zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski. Tak dobrego roku dla środowiska siatkarskiego na Opolszczyźnie dawno nie było.

Walkę o złoto rozpoczęliście od zwycięstwa w Bełchatowie. To na pewno rozbudziło nadzieje na korzystny końcowy wynik.Na pewno chcieliśmy zdobyć złoty medal. Wiara w to zwycięstwo spowodowała, że te mecze finałowe stały na wysokim poziomie. To prawda, że w ostatnim pojedynku przegraliśmy 0:3, ale to nie było wcale jednostronne widowisko. Dzień wcześniej również walczyliśmy do końca, ale nie udało się. Myślę, że szkoda tego drugiego meczu w Bełchatowie, bo gdybyśmy doprowadzili do tie-breaku, to mogłoby być różnie w tym piątym secie. Naprawdę cieszmy się z tego, co mamy, bo można z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Decydująca część sezonu była bardzo dobra w waszym wykonaniu. Wywalczyliście trzecie miejsce przed rundą play-off. Potem ograliście wyżej sklasyfikowaną Resovię i na deser finałowa rywalizacja ze Skrą.

Prawdziwych mężczyzn nie poznaje się po tym, jak zaczynają, ale jak kończą. I to jest najważniejsze. To tak żartem. Odnieśliśmy w końcu duży sukces w europejskich pucharach i teraz w PlusLidze. Jak się popatrzy na to, przez co przeszliśmy i ile nas to kosztowało, to te srebrne medale naprawdę wybornie smakują. Teraz wreszcie możemy odpocząć.

Rozmawiał Grzegorz Łabaj – zaksa.pl

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved