Strona Główna > Aktualności > inne > Niedźwiadek Przemyśl mistrzem Polski niesłyszących do lat 22

Niedźwiadek Przemyśl mistrzem Polski niesłyszących do lat 22

Od 15 do 17 kwietnia w Lublińcu odbył się turniej siatkówki chłopców do lat 22 w randze mistrzostw Polski. Tytuł Mistrza Polski Siatkarzy Niesłyszących do lat 22 wywalczyli siatkarze UKSN Niedźwiadek Przemyśl pokonując po pięciosetowym meczu ŁKSG Inwemer.

W turnieju brały udział zespoły z Wrocławia, Raciborza, Olecka, Lublina, Przemyśla, Łodzi, Szczecina i Lublińca. Finaliści spotkali się już w fazie grupowej i tam również silniejsi byli siatkarze z Przemyśla.

W drodze do finałowego meczu zawodnicy ŁKSG Inwemer pokonali Spartana Lublin, natomiast Przemyśl bez straty seta rozprawiła się z Odrą Racibórz. Mecz o III miejsce wygrał zespół z Lublina, pokonując Racibórz 3:1.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od mocnego uderzenia łodzian. Dość łatwo wygrali pierwszego seta, zaskakując rywali odważną grą w ataku. W drugim secie role się odwróciły. Siatkarze z Przemyśla doskonale zagrali w obronie a ataki Łukasza Ziemby i Sławomira Szałygi okazały się nie do obrony dla zawodników ŁKSG Inwemer. Dwa następne, bardzo wyrównane sety, były zwiastunem ogromnych emocji w partii decydującej. W piąty secie zawodnicy z Łodzi wypracowali niewielką przewagę ale zespół z Przemyśla nie pozwolił jej utrzymać. Zmiana boisk odbyła się przy wyniku 8:7 dla ŁKSG Inwemer i do końca spotkania trwała zacięta walka o każdy punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Przemyśla. Łodzianie, po dwóch godzinach gry musieli uznać wyższość rywali.

Łódzki Klub Sportowy Głuchych Inwemer reprezentowali: Jakub Miśkiewicz – MVP turnieju, Rafał Abramiec, Tomasz Jagodziński, Daniel Fajga, Piotr Maciejewski, Dawid Adamczewski, Konrad Wiśniewski, Marcin Pieńkowski – trener, Andrzej Wiśniewski – II trener.

Skład Mistrzów Polski Siatkarzy Niesłyszących 2011 do lat 22, UKSN Niedźwiadek Przemyśl: Sławomir Szałyga, Dariusz Michno, Łukasz Ziemba, Sławomir Kozioł, Dawid Przygoda, Łukasz Sabat, Robert Ekiert, Robert Gugała, Grażyna Martusewicz – trener, Sergiusz Żywutski – II trener.