Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Młodzi Francuzi i Serbowie zagrają o złoto ME kadetów

Młodzi Francuzi i Serbowie zagrają o złoto ME kadetów

Sporo emocji było w przedostatnim dniu rozgrywanych w Ankarze mistrzostw Europy kadetów. W meczach półfinałowych Francja po pięciosetowej bitwie pokonała reprezentację Rosji, a Serbowie wygrali w trzech, ale zaciętych setach, z Bułgarami.

Po rozgrywkach grupowych na placu boju mistrzostw Europy kadetów pozostało już tylko osiem zespołów, niestety wśród nich nie ma Polaków. W pierwszych sobotnich meczach zmierzyły się drużyny walczące o miejsca 5-8. Zacięte spotkanie z Hiszpanami rozegrali gospodarze turnieju. Młodzi siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak Turcy dwa razy doprowadzali do wyrównania. W tie-breaku lepsi jednak ponownie okazali się Hiszpanie i to oni w niedzielę zagrają o miejsce 5. Ich przeciwnikami będą reprezentanci Grecji, którzy dziś 3:0 pokonali swoich rówieśników z Belgii.

o miejsca 5-8:

Grecja – Belgia 3:0
(26:24, 25:17, 25:20)
Turcja – Hiszpania 2:3
(23:25, 25:18, 22:25, 25:21, 12:15)

W pierwszym meczu półfinałowym Rosjanie zmierzyli się z Francuzami. Oba zespoły spotkały się już w rozgrywkach grupowych, a los ponownie skojarzył je w walce o finał. W czwartek góra byli Francuzi, którzy również dzisiejsze spotkanie rozpoczęli znakomicie. Po dwóch setach prowadzili już 2:0 i wygrywali przez większość trzeciej partii. Młodzi Rosjanie jednak odwrócili losy meczu i doprowadzili do wyrównania. O wszystkim rozstrzygnął więc tie-break, który padł łupem "trójkolorowych".

Niemniej emocji było w drugim meczu półfinałowym, który jednak skończył się w trzech setach. Reprezentanci Serbii wygrali 3:0 z Bułgarią, chociaż każdy z setów kończył się ich niewielką przewaga, a w ostatnim to rywale prowadzili już 23:22. W fazie grupowej również góra byli Serbowie, ale wówczas wygrali dopiero po tie-breaku. Bułgarom na pocieszenie pozostanie jutro walka z Rosjanami o brązowe medale mistrzostw Europy kadetów.