Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Glinka: Ciężka praca przyniosła efekty

Michał Glinka: Ciężka praca przyniosła efekty

fot. archiwum

- Bardzo się cieszę, że praca przyniosła efekty. Mieliśmy bardzo młody zespół, który przez wielu był skazany na spadek. Jednak my pokazaliśmy, na co nas stać - mówi Michał Glinka, którego zespół, Energetyk Jaworzno utrzymał się w I lidze.

Utrzymaliście Energetyka w I lidze pokonując Avię w trzech spotkaniach. Patrząc jednak na rezultaty poszczególnych meczów, a nawet setów można powiedzieć, że musieliście o to utrzymanie solidnie zawalczyć.

Michał Glinka: – Zgadzam się jak najbardziej z tym stwierdzeniem. Mimo, że wygraliśmy wszystkie mecze z Avią, to w każdym spotkaniu musieliśmy się mocno napracować. Świadczą o tym wyniki niektórych setów, a w szczególności trzeci set pierwszego meczu, który zakończył się wynikiem 40-38.

Mecze o utrzymanie zawsze obarczone są dużym stresem, dużą presją. Można więc powiedzieć, że wykazaliście się większą odpornością psychiczną. Czy twoim zdaniem to właśnie było kluczowym aspektem decydującym o losach rywalizacji?Mecze o utrzymanie są bardzo szczególnymi meczami, ponieważ nie gramy tutaj o punkty ligowe, tylko o zwycięstwa. W takich meczach pozycja w tabeli nie jest już ważna, tylko wygrane mecze. Każdy mecz gra się o duża stawkę, presja jest ogromna i to się wyczuwa w powietrzu. Dlatego drużyna mocniejsza psychicznie wygrywa zazwyczaj rywalizację.

Czy twoim zdaniem wyniki wcześniejszych spotkań z Avią w tym sezonie miały tutaj jakiekolwiek znaczenie?

Nasze wygrane w rundzie zasadniczej z Avią moim zdaniem miały ogromna znaczenie, ponieważ w tych pojedynkach mogliśmy zweryfikować nasze założenia taktycznie.

W jaki sposób trener Gerymski motywował was przed tymi decydującymi spotkaniami?

Musze powiedzieć, że trener nas zbytnio nie motywował. Tak naprawdę, to my sami się nawzajem motywowaliśmy. Trener nas raczej uspokajał i studził nasze zamiary. Mówił nam, żebyśmy się niczym nie przejmowali tylko grali na luzie.

Sezon dla Energetyka już się zakończył. Jak wyglądało te kilka miesięcy w twoich oczach? Jakbyś je podsumował?

– Wszystkie te miesiące upływały na ciężkiej pracy. Bardzo się cieszę, że ta praca przyniosła efekty. Mieliśmy bardzo młody zespół, który przez wielu był skazany na spadek. Jednak my pokazaliśmy, na co nas stać i to jest najważniejsze.

Czy osobiście jesteś zadowolony z wyboru, jakiego dokonałeś opuszczając Szczecin i podpisując umowę w Jaworznie?

Jestem bardzo zadowolony z mojej decyzji. Lepiej chyba nie mogłem trafić. W  Jaworznie organizacja jest na bardzo wysokim poziomie. W tym klubie pracuje wiele osób i wszyscy swoje obowiązki wykonywali najlepiej jak potrafili. Klub ze Szczecina pod względem organizacyjnym na tle mojego obecnego klubu wypada bardzo słabo.

Czy możesz już cokolwiek powiedzieć na temat swojej przyszłości? Czy zostaniesz w Jaworznie?

Na dzień dzisiejszy nic nie mogę powiedzieć na temat mojej przyszłości. Pewnie za miesiąc będę wiedział o wiele więcej. Na razie to się cieszę z utrzymania w lidze, oraz czasem wolnym jaki dostaliśmy od trenera.

*rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved